Gå til hovedindhold

GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel

GroheSanitetVandsparende teknologiModerne badeværelserEAN: 4005176369919

GROHE Essence New S-Size håndvaskarmatur med Supersteel finish. SilkMove-patron for glat betjening og EcoJoy vandsparende teknologi reducerer forbrug til 5,7 L/min. Læs mere

Pris fra 1.489 krtil 2.299 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 810 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.439 kr 9. mar.

Sammenlign priser på GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1489 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, stål
-7%1.489 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence håndvaskarmatur, supersteel
1.489 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence New etgreb - håndvask. S-Size 23589DC1
1.547 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel
1.554 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Grohe Essence New S-size Håndvaskearmatur
1.599 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Essence håndvaskarmatur supersteel
1.767,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Essence Håndvaskarmatur, S-Size
1.842,46 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence S håndvaskarmatur, rustfrit stål
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.489 kr1.489 krKøb
2Proshop DK1.489 kr1.489 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.547 kr1.547 krKøb
4Elvvs.dk1.554 kr1.554 krKøb
5Homeshop DK1.599 kr1.599 krKøb
6MaintainIt1.767,5 kr1.767,5 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.842,46 kr1.842,46 krKøb
8BilligVVS DK2.299 kr2.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essence New Håndvaskarmatur S-Size Supersteel

Grohe

GROHE Essence New S-Size håndvaskarmatur med Supersteel finish. SilkMove-patron for glat betjening og EcoJoy vandsparende teknologi reducerer forbrug til 5,7 L/min.

• håndvaskarmatur
• vandhane
• blandingsbatteri
• armatur
• grohe hane
• supersteel
• Moderne badeværelser
• Vandsparende teknologi

Beskrivelse

GROHE Essence New S-Size håndvaskarmatur kombinerer elegant design med avanceret teknologi. Armaturet har et stilrent cylindrisk design med buet tud i Supersteel finish, der giver et moderne og tidløst udtryk til badeværelset.

SilkMove-patronen sikrer glat og præcis regulering af vandtemperatur og flow. EcoJoy-teknologien begrænser vandforbruget til kun 5,7 L/min, hvilket sparer både vand og penge. Den justerbare AquaGuide-luftblander minimerer vandstænk og kan tilpasses håndvaskens form.

QuickFix Plus installationssystemet gør monteringen hurtig og nem med 1-huls bordmontage. Armaturet leveres komplet med matchende bundventil med løftestang og fleksible tilslutningsslanger.

GROHE's slidstærke Supersteel-belægning modstår slitage og holder armaturet smukt gennem mange års brug. Perfekt til moderne badeværelser hvor funktionalitet møder æstetik.

Specifikationer

vægt:1,61 kg
finish:Supersteel (børstet rustfrit stål-look)
patron:SilkMove 28mm keramisk patron
garanti:GROHE standard garanti
vandflow:5,7 L/min ved 3 bar
materiale:Messing med Supersteel belægning
montering:1-huls bordmontage
bundventil:Ja, med løftestang
dimensioner:38 x 19 x 7 cm
tilslutning:Fleksible slanger 3/8"
installation:QuickFix Plus system
vandbesparende:Ja, EcoJoy teknologi

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand sparer EcoJoy-teknologien?

EcoJoy-teknologien reducerer vandforbruget til 5,7 L/min sammenlignet med standard armaturer, hvilket kan spare op til 50% vand.

Er armaturet svært at montere?

Nej, QuickFix Plus systemet gør installationen nem med 1-huls bordmontage. De fleksible tilslutningsslanger følger med.

Hvad er Supersteel finish?

Supersteel er GROHE's særlige belægning der giver et børstet rustfrit stål-look med høj modstandsdygtighed mod slitage og pletter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel

PriceData har fulgt prisen på GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.439 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 1.498 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.479 kr.

Den nuværende pris på 1.489 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for GROHE Essence New etgrebsbatteri S-Size m/bundventil - Supersteel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.489 kr20 kr (1%)
30. maj 20261.469 kr20 kr (1%)
15. apr. 20261.489 kr9 kr (1%)
3. apr. 20261.498 kr59 kr (4%)
9. mar. 20261.439 kr59 kr (4%)
8. mar. 20261.498 kr59 kr (4%)
3. mar. 20261.439 kr59 kr (4%)
20. jan. 20261.498 kr1 kr (0%)
2. jan. 20261.497 kr30 kr (2%)
1. jan. 20261.467 kr30 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret