Gå til hovedindhold

Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise

GroheSanitetCool Sunrise finishModerne badeværelseEAN: 4005176426155

GROHE Essence 2-huls håndvaskarmatur med Cool Sunrise finish og SilkMove teknologi. Vægmonteret M-Size med EcoJoy vandbesparelse og elegant design til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 2.072 krtil 2.999 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 927 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.069 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2072 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence M håndvaskarmatur, poleret messing
-6%2.072 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise
2.135 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size - Poleret Messing
2.239 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GROHE Essence2-huls håndvaskbatteri M-Size
2.314,78 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence M håndvaskarmatur, poleret messing
2.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS2.072 kr2.072 krKøb
2Proshop DK2.135 kr2.135 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.239 kr2.239 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.314,78 kr2.314,78 krKøb
5BilligVVS DK2.999 kr2.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size Cool Sunrise

Grohe

GROHE Essence 2-huls håndvaskarmatur med Cool Sunrise finish og SilkMove teknologi. Vægmonteret M-Size med EcoJoy vandbesparelse og elegant design til moderne badeværelser.

• grohe armatur
• håndvaskarmatur
• vægarmatur
• 2-huls armatur
• cool sunrise
• messing finish
• vandbesparende armatur
• Moderne badeværelse
• Cool Sunrise finish

Beskrivelse

GROHE Essence 2-huls håndvaskbatteri er et premium vægmonteret armatur i M-Size med elegant Cool Sunrise finish. Armaturet kombinerer stilfuld esthetik med avanceret teknologi som SilkMove patronteknik for præcis vandregulering og EcoJoy mousseur der begrænser vandforbruget til kun 5,7 L/min. Den cylindriske krop og buede tud skaber et moderne og tidløst design, mens StarLight belægningen sikrer lang levetid og let rengøring. Armaturet leveres med metalrosetter og metalgreb for maksimal holdbarhed. Fremspring på 183 mm og centerafstand på 110 mm gør det perfekt til moderne håndvaske. Kræver indbygningsdel 23 571 000 (sælges separat).

Specifikationer

vægt:880 gram
finish:Cool Sunrise
rosette:Metal
greb_type:Metalgreb
materiale:Messing
montering:Vægmonteret
teknologi:SilkMove, EcoJoy, StarLight
fremspring:183 mm
størrelse:M-Size
vandforbrug:5,7 L/min
mindste_tryk:1,0 bar
centerafstand:110 mm
kræver_indbygning:23 571 000

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken indbygningsdel skal jeg bruge?

Du skal bruge GROHE indbygningsdel 23 571 000, som sælges separat til dette armatur.

Er armaturet vandbesparende?

Ja, EcoJoy teknologien begrænser vandforbruget til kun 5,7 L/min ved 3 bar tryk.

Hvad er Cool Sunrise finish?

Cool Sunrise er GROHE's eksklusive messingfinish med PVD-belægning, der giver en varm gylden farve og ekstra slidstyrke.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise

PriceData har fulgt prisen på Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.069 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 2.174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.102 kr.

Den nuværende pris på 2.072 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Grohe Essence 2-huls håndvaskbatteri M-Size, Poleret Cool Sunrise de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.072 kr63 kr (3%)
26. maj 20262.135 kr63 kr (3%)
17. maj 20262.072 kr63 kr (3%)
16. maj 20262.135 kr63 kr (3%)
10. maj 20262.072 kr63 kr (3%)
9. maj 20262.135 kr63 kr (3%)
3. maj 20262.072 kr63 kr (3%)
9. apr. 20262.135 kr1 kr (0%)
3. apr. 20262.134 kr65 kr (3%)
9. mar. 20262.069 kr65 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret