Gå til hovedindhold

Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom

GroheSanitetBerøringsfri hygiejneBadeværelse og offentlige rumEAN: 4005176473678

Grohe Bau Cosmopolitan E berøringsfrit håndvaskarmatur med 6V batteri og infrarød sensor. Perfekt til badeværelse med justerbar temperaturbegrænser. Læs mere

Pris fra 1.254 krtil 1.620 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 366 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.149 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1254 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Bau Cosmopolitan E hndvaskarmatur, berringsfri, 6V, Krom
1.254 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Bau Cosmopolitan E håndvaskarmatur, berøringsfri, krom
-8%1.290 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Grohe Baucosmo Hv Armatur 6v
1.299 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GROHE Bau Cosmopolitan E - Berøringsfrit elektronisk håndvaskarmatur
1.310 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom
1.329 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Bau Cosmopolitan E håndvaskarmatur, berøringsfri, krom
1.399 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Bau Cosmopolitan E berøringsfri håndvaskarmatur
1.472,93 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Bau Cosmopolitan E håndvaskarmatur, berøringsfri, krom
1.499 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Bau cosmopolitan e 6v type 36451000
1.585 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE BauCosmo E håndvaskarmatur berøringsfri 6V. Med temperaturbegrænser. Krom
1.620 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.254 kr1.254 krKøb
2CompletVVS1.290 kr1.290 krKøb
3Homeshop DK1.299 kr1.299 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.310 kr1.310 krKøb
5Proshop DK1.329 kr1.329 krKøb
6LavprisVVS1.399 kr1.399 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.472,93 kr1.472,93 krKøb
8BilligVVS DK1.499 kr1.499 krKøb
9MaintainIt1.585 kr1.585 krKøb
10vvsfittings.dk1.620 kr1.620 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Bau Cosmopolitan E Berøringsfrit Håndvaskarmatur

Grohe

Grohe Bau Cosmopolitan E berøringsfrit håndvaskarmatur med 6V batteri og infrarød sensor. Perfekt til badeværelse med justerbar temperaturbegrænser.

• grohe vandhane
• berøringsfri armatur
• håndvaskarmatur
• automatisk vandhane
• sensor armatur
• infrarød vandhane
• Badeværelse og offentlige rum
• Berøringsfri hygiejne

Beskrivelse

Grohe Bau Cosmopolitan E er et moderne berøringsfrit håndvaskarmatur med infrarød sensor teknologi. Armaturet aktiveres automatisk ved håndbevægelser og sikrer optimal hygiejne og vandbesparelse med kun 5,7 l/min vandforbrug. Udstyret med 6V lithium-batteri (CR-P2) med op til 7 års levetid ved normal brug. Justerbar temperaturbegrænser giver sikkerhed mod forbrændinger. 7 forudindstillede programmer inkluderer automatisk skyl, termisk desinfektion og rengøringsfunktion. GROHE StarLight krombelægning sikrer holdbarhed og let vedligeholdelse. Ideelt til både private badeværelser og offentlige rum hvor hygiejne og funktionalitet er afgørende.

Specifikationer

tryk:min. 1,0 bar
vægt:910 gram
sensor:infrarød
batteri:6V lithium CR-P2
vandtæt:CE-godkendt
dimension:31x17x8 cm
lydklasse:I efter DIN 4109
materiale:kompositpolymer
belægning:GROHE StarLight krom
programmer:7 forudindstillede
tilslutning:3/8" fleksible slanger
vandforbrug:5,7 l/min
batterilevetid:ca. 7 år

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder batteriet?

6V lithium-batteriet holder ca. 7 år ved normal brug med 150 aktiveringer om dagen.

Kan vandtemperaturen justeres?

Ja, armaturet har justerbar temperaturbegrænser som kan indstilles for sikkerhed og komfort.

Hvad er vandforbruget?

Armaturet har GROHE EcoJoy mousseur der begrænser forbruget til 5,7 liter per minut ved 3 bar tryk.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom

PriceData har fulgt prisen på Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.149 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 1.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.250 kr.

Den nuværende pris på 1.254 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Grohe BauCosmo E berøringsfrit håndvaskarmatur med temperaturregulering, 6V, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.254 kr45 kr (3%)
26. maj 20261.299 kr45 kr (4%)
23. maj 20261.254 kr36 kr (3%)
22. maj 20261.290 kr36 kr (3%)
8. maj 20261.254 kr36 kr (3%)
7. maj 20261.290 kr31 kr (2%)
30. apr. 20261.259 kr40 kr (3%)
29. apr. 20261.299 kr40 kr (3%)
17. apr. 20261.259 kr110 kr (10%)
1. apr. 20261.149 kr110 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret