Gå til hovedindhold

Grafikkort XFX Quicksilver Radeon RX 9070 XT Gaming Edition 16 GB GDDR6 (hvid)

XFXVideokort og -adaptereEAN: 0840191502644
Pris fra 5.541 krtil 6.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 878 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.414 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Grafikkort XFX Quicksilver Radeon RX 9070 XT Gaming Edition 16 GB GDDR6 (hvid) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5541 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
XFX QuickSilver AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 SDRAM
5.541 kr
Til butik
XFX QuickSilver AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

XFX QuickSilver Radeon RX 9070XT - Gaming Edition - grafikkort - Radeon RX 9070 XT - 16 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: XFX
Artikel nr.: RX-97TQICKW9
EAN: 0840191502644
Varenr.: 1003144536
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
XFX Radeon RX 9070 XT Quicksilver White - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
-10%5.662 kr
Før 6.259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
XFX Radeon RX 9070 XT Quicksilver White - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, AMD Radeon RX 9070 XT Overclocked (Core clock 1660 MHz / Boost clock 2970 MHz), 4096 Stream kerner, 16GB GDDR6 (Memory clock 20 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1 tilslutninger, understøtter AMD FreeSync, understøtter Adaptive Sync, 2 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 800 Watt, kortlængde: 350mm, PCI-Port bredde: 3.5 slots, XFX Triple Fan low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), inkludere grafikkort støtte, model nummer: RX-97TQICKW9 - Quicksilver-klassen repræsenterer en moderne aerodynamisk stil med et rent og elegant design. Det er et gennemtænkt design med det ene formål at maksimere luftstrømmen for at forbedre køling og ydeevne. Quicksilver-serien af grafikkort er XFX's performance-linje. Quicksilver-modellerne har fremragende køleydelse, høj overclocking og nogle af vores mest innovative funktioner på udvalgte modeller. LUFTSTRØM OG ÆSTETIK: Nikkelbelagt kobber-koldeplade, dobbelt kugleleje-blæsere og 6 mm varmerør arbejder sammen for at levere fantastisk køleydelse og varmeafledning. Tilpasningsbart skjold: 9000-seriens Quicksilver Class GPU'er har tilpasningsbare magnetiske vinger, der nemt kan fjernes og udskiftes for at matche din stil og behov. 3D-printer påkrævet -3D-filer tilgængelige på XFX's hjemmeside. AMD RDNA 4-arkitektur: Bygget på den banebrydende AMD RDNA 4-arkitektur med chiplet-teknologi leverer AMD Radeon RX 9070-serien næste generations ydeevne, grafik og effektivitet.

Produktspecifikationer

Mærke: XFX
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: RX-97TQICKW9
EAN: 0840191502644
Varenr.: 3378178
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
XFX QuickSilver AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 SDRAM
6.349 kr
Til butik
XFX QuickSilver AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

XFX Radeon RX 9070 XT 16GB QUICKSILVER OC WHITE Oplev den ultimative grafikoplevelse med XFX Radeon RX 9070 XT 16GB QUICKSILVER OC WHITE. Denne kraftfulde grafikkort er udstyret med 16 GB GDDR6 hukommelse og tilbyder imponerende ydeevne til gaming og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: XFX
Kategori: Grafikkort
EAN: 0840191502644
Varenr.: 90784
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort XFX Radeon RX 9070 XT 16GB Quicksilver OC White
-2%6.399 kr
Før 6.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort XFX Radeon RX 9070 XT 16GB Quicksilver OC White
-2%6.419 kr
Før 6.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort XFX Quicksilver Radeon RX 9070 XT Gaming Edition 16 GB GDDR6 (hvid) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort XFX Quicksilver Radeon RX 9070 XT Gaming Edition 16 GB GDDR6 (hvid) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.541 kr5.541 krKøb
2Proshop DK5.662 kr5.662 krKøb
3Ultrashop6.349 kr6.349 krKøb
4Boligcenter DK6.399 kr6.399 krKøb
5Vivas DK6.419 kr6.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grafikkort XFX Quicksilver Radeon RX 9070 XT Gaming Edition 16 GB GDDR6 (hvid)

PriceData har fulgt prisen på Grafikkort XFX Quicksilver Radeon RX 9070 XT Gaming Edition 16 GB GDDR6 (hvid) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.243 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 5.985 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.698 kr.

Den nuværende pris på 5.541 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Grafikkort XFX Quicksilver Radeon RX 9070 XT Gaming Edition 16 GB GDDR6 (hvid). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Grafikkort XFX Quicksilver Radeon RX 9070 XT Gaming Edition 16 GB GDDR6 (hvid) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20265.541 kr24 kr (0%)
27. maj 20265.565 kr24 kr (0%)
25. maj 20265.589 kr62 kr (1%)
22. maj 20265.527 kr24 kr (0%)
20. maj 20265.551 kr24 kr (0%)
19. maj 20265.575 kr24 kr (0%)
18. maj 20265.599 kr24 kr (0%)
17. maj 20265.623 kr24 kr (0%)
15. maj 20265.647 kr24 kr (0%)
14. maj 20265.671 kr24 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret