Gå til hovedindhold

XpertVision Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7

XpertVisionVideokort og -adaptereEAN: 4710562245516
Pris fra 7.583 krtil 9.619 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.036 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7583 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Palit NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
7.583 kr
Til butik
Palit NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Palit GamingPro-S OC - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: NE7507TS19T2-GB2031U
EAN: 4710562245516
Varenr.: 1003355214
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7
-7%9.599 kr
Før 10.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7 billede

Produktinformation

Fordele ved grafikkort til gamingOpgrader din pc med GeForce RTX 5070 Ti fra Palit og få flydende gameplay, stærk creator-ydeevne og moderne visuelle effekter. Det overclockede GamingPro-S OC leverer høje klokkehastigheder, stor hukommelsesbåndbredde og støtte til op til fire skærme - perfekt til krævende spil og kreative workflows i høj opløsning.Design og køling til stabile fpsKortet er fuld størrelse (FH/FL) i et sort, diskret design med tre blæsere og aktiv køling, så du får stabil performance over tid. RGB-belysning i flere farver giver et stilrent touch i kabinettet.Til den moderne pc-byggerMed 16 GB GDDR7, 256-bit bus og op til 896 GB/s båndbredde er kortet klar til spil i 4K og krævende apps. Det understøtter PCI Express 5.0, DirectX 12 Ultimate, OpenGL 4.6, NVIDIA G‑SYNC, Ansel samt VR.Grafikprocessor: NVIDIA GeForce RTX 5070 TiCUDA-kerner: 8.960Basisklok: 2.295 MHzBoost-klock: 2.482 MHzMaks. opløsning: 7.680 × 4.320Maks. skærme: 4Hukommelse: 16 GB GDDR7Hukommelsesbus: 256 bitDatahastighed: 28 Gbit/sBåndbredde: 896 GB/sKøling: Aktiv, 3 blæsere, RGB i flere farverFormfaktor: Full-Height/Full-Length, 2,5 slotsInterface: PCI Express 5.0Videoporte: 1× HDMI 2.1b, 3× DisplayPort 2.1bVR-klar: JaNVIDIA G‑SYNC / Ansel: JaHDCP: JaDirectX / OpenGL: 12 Ultimate / 4.6Strømforbrug (maks.): 300 WStrømstik: 1× 16‑pinAnbefalet strømforsyning: 750 WMål (L × H × D): 33,19 × 12,71 × 4,97 cmUnderstøttede OS: Windows 11, Windows 10 x64...

Produktspecifikationer

Mærke: XpertVision
Kategori: Grafikkort
Vægt: 1.9g
EAN: 4710562245516
Varenr.: 1980026
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7
-7%9.619 kr
Før 10.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7 billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: XpertVision
Kategori: Grafikkort
Vægt: 1.9g
EAN: 4710562245516
Varenr.: 1980026

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.583 kr7.583 krKøb
2Boligcenter DK9.599 kr9.599 krKøb
3Vivas DK9.619 kr9.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7

PriceData har fulgt prisen på Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 6.632 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 9.223 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.777 kr.

Den nuværende pris på 7.583 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Grafikkort Palit GeForce RTX 5070 Ti GamingPro-S OC 16 GB GDDR7 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20267.583 kr21 kr (0%)
30. maj 20267.604 kr15 kr (0%)
29. maj 20267.589 kr1 kr (0%)
28. maj 20267.590 kr82 kr (1%)
27. maj 20267.672 kr4 kr (0%)
24. maj 20267.668 kr80 kr (1%)
23. maj 20267.588 kr17 kr (0%)
22. maj 20267.605 kr63 kr (1%)
20. maj 20267.668 kr4 kr (0%)
12. maj 20267.664 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret