Gå til hovedindhold

Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6

GainwardVideokort og -adaptereEAN: 4710562245707
Pris fra 1.690 krtil 2.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 429 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.664 kr 14. maj

Sammenlign priser på Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1690 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gainward NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM
1.690 kr
Til butik
Gainward NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

Gainward Pegasus - Grafikkort - GF RTX 3050 - 6 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - DisplayPort, DVI, HDMI

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Artikel nr.: NE63050018JE-1072E
EAN: 4710562245707
Varenr.: 1003684281
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gainward GeForce RTX 3050 - 6GB GDDR6 RAM - Grafikkort
1.698 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gainward NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM
2.089 kr
Til butik
Gainward NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus NVIDIA 6 GB GDDR6 Oplev kraften i gaming med Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus. Denne grafikkort model er udstyret med 6 GB GDDR6-hukommelse og leverer fremragende ydeevne til både gaming og kreative opgaver. Med NVIDIA A...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Kategori: Grafikkort
EAN: 4710562245707
Varenr.: 114894
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6
-25%2.099 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6
-25%2.119 kr
Før 2.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.690 kr1.690 krKøb
2Proshop DK1.698 kr1.698 krKøb
3Ultrashop2.089 kr2.089 krKøb
4Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
5Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6

PriceData har fulgt prisen på Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6 i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.370 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 2.324 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.661 kr.

Den nuværende pris på 1.690 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Grafikkort Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus 6 GB GDDR6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.690 kr13 kr (1%)
28. maj 20261.677 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.681 kr4 kr (0%)
26. maj 20261.685 kr5 kr (0%)
24. maj 20261.690 kr22 kr (1%)
23. maj 20261.668 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.664 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.665 kr615 kr (27%)
30. apr. 20262.280 kr44 kr (2%)
25. apr. 20262.324 kr44 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret