Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849954917
Pris fra 39 krtil 89 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (56% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 39 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA)
-64%39 kr
Før 109 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) billede

Produktinformation

Vores netværkskabler overfører signaler i maksimal kvalitet med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) Kabellængde 10 m, Förpackning, : Bulk, Dobbeltskærmet LAN-kabel med 2x RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6-netværkskabel egnet til Gigabit Ethernet med hastigheder på op til 10/100/1000 Mbit/s, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Højkvalitets, kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) og forgyldte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. CAT-kablets længdeangivelse er markeret på den overstøbte, slanke bøjningsbeskyttelsesmuffe. AWG, : 27/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 48 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 5.9 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 60 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : PVC, Inder leder materiale, : CCA (kobberbeklædt aluminium).

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849954917
Varenr.: C39884
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 S/FTP - Hvid - 10m
50 kr
Til butik
Pro LAN CAT 6 S/FTP - Hvid - 10m billede

Produktinformation

Netværkskabel i CAT 6 med SFTP/PiMF-teknologi, RJ-45 han-til-han til stabil kablet netværksforbindelse. Pro LAN CAT 6 S/FTP er et formet netværkskabel med folie- og flettet afskærmning, PVC-kappe og presaflastning til pålidelig brug. RJ-45 (han) til RJ-45 (han) SFTP med PiMF-teknologi 8 ledninger / 4 par Guldbelagt stikforbindelse CCAW-ledere (Copper-Clad Aluminium Wire) Længdeindikation TIA/EIA-568, op til 250 MHz Giver en afskærmet CAT 6-forbindelse til netværksudstyr med standard RJ-45.

Produktspecifikationer

Mærke: Pro
Kategori: Netvaerkskabel
Artikel nr.: 4040849954917
EAN: 4040849954917
Varenr.: 2990356
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP S/FTP CCA 10m White
54 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Goobay RJ45 netværkskabel CAT 6 S/FTP 10 m - hvid
-37%69 kr
Før 109 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP S/FTP CCA 10m White
69 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Goobay RJ45 netværkskabel CAT 6 S/FTP 10 m - hvid
-31%89 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK39 kr88 krKøb
2Proshop DK50 kr89 krKøb
3CompuMail DK54 kr54 krKøb
4Boligcenter DK69 kr69 krKøb
5Ultrashop69 kr69 krKøb
6Vivas DK89 kr158 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) i 66 dage. Laveste pris i perioden er 39 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 50 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 46 kr.

Den nuværende pris på 39 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 10 m kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 202639 kr11 kr (22%)
9. apr. 202650 kr1 kr (2%)
30. mar. 202649 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret