Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849598302
Pris fra 75 krtil 109 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 34 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 75 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6a U/UTP CU 10m White
75 kr
Til butik
Goobay CAT 6a U/UTP CU 10m White billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - UTP - CAT 6a - halogenfri, knastfri, strenget - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 59830
EAN: 4040849598302
Varenr.: 993077295
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m
-42%86 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m billede

Produktinformation

Vores netværkskabler overfører signaler i maksimal kvalitet med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 10 m, Förpackning, : Cable Tag, Samlet, uskærmet LAN-kabel med 2x RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6A-netværkskabel egnet til Gigabit Ethernet med hastigheder på op til 10/100/1000 Mbit/s, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og 50µ guldbelagte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Internetkablet er CAT-6A-testet og egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+). CAT-kablets længdeangivelse er markeret på den overstøbte, slanke bøjningsbeskyttelsesmuffe. AWG, : 26/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 50 mm, Specifikation, : CAT 6A, Kabelkappen diameter, : 5 mm, Afskærmning klasse, : U/UTP, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 65 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 500 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber), LSZH overensstemmelse, : ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849598302
Varenr.: C42988
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Goobay CAT 6a U/UTP netværkskabel 10 m - hvid
89 kr
Til butik
Goobay CAT 6a U/UTP netværkskabel 10 m - hvid billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 10 m - UTP - CAT 6a - halogenfri, knastfri, strenget - hvidGenereltAWG American Wire Gauge: 26/7Belagt stikforbindelse: GuldEgenskaber: HalogenfriknastfristrengetpresaflastningkobberledereFarve: HvidKabel længde: 10 mKappemateriale: Low Smoke Zero Halogen (LSZH)Netværkskabeltype: Patchkabel - CAT 6aTeknologi: Ikke afskærmet parsnoet (UTP)ForbindelseForbindelsesled: RJ-45 - hanStikforbindelse (anden ende): RJ-45 - hanDiverseOverensstemmelsesstandarder: TIA/EIA-568-BPakketype: En grosMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur: 65 °CMin. driftstemperatur: -20 °C...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 0.3g
EAN: 4040849598302
Varenr.: 2107005
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6a UTP - Hvid - 10m
95 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 6a U/UTP CU 10m White
99 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Goobay CAT 6a U/UTP netværkskabel 10 m - hvid
109 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK75 kr75 krKøb
2Teknikproffset DK86 kr135 krKøb
3Boligcenter DK89 kr89 krKøb
4Proshop DK95 kr134 krKøb
5Ultrashop99 kr99 krKøb
6Vivas DK109 kr178 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m i 171 dage. Laveste pris i perioden er 45,29 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 76 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 58 kr.

Den nuværende pris på 75 kr er 29% over normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, U/UTP, hvid kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH), 10 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. apr. 202675 kr1 kr (1%)
17. apr. 202676 kr1 kr (1%)
29. jan. 202675 kr29,66 kr (65%)
27. jan. 202645,34 kr
26. jan. 202645,29 kr
17. dec. 202545,34 kr
15. dec. 202545,29 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret