Gå til hovedindhold

Goobay Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m)

GoobayLyd- og videokablerEAN: 4040849151170
Pris fra 118 krtil 199 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 81 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 118 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
goobay LSK 2X2.5 Bulk audio kabel 10m Hvid
118 kr
Til butik
goobay LSK 2X2.5 Bulk audio kabel 10m Hvid billede

Produktinformation

goobay LSK 2X2.5 - Bulk audio kabel - 2.5 mm² - 10 m - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 15117
EAN: 4040849151170
Varenr.: 987719926
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Højttalerkabel OFC 2,5 mm² Hvid - 10 m
129 kr
Til butik
Højttalerkabel OFC 2,5 mm² Hvid - 10 m billede

Produktinformation

Skab en fleksibel forbindelse mellem forstærker, højttaler og lydsystem med dette højttalerkabel i hvid. Kabellængden på 10 m giver dig plads til at placere udstyret, som det passer bedst i rummet. Kablet er udført med 2x 2,5 mm² leder i ren kobber (OFC). Med den hvide farve er det lettere at få kablet til at falde diskret ind langs lysere vægge eller lister. Tilpasset til typiske højttalerinstallationer Med en kabellængde på 10 m er det velegnet til forbindelser mellem forstærker og højttaler, hvor der er lidt afstand mellem komponenterne. Kablet kan bruges i lydsystemer, hvor du skal trække to ledere fra udgang til højttalerterminaler. Praktiske fysiske mål Kabeldimensionen er 2x 2,5 mm², hvilket betyder to separate ledere med dette tværsnit i samme kappe. Ydermålene er 7,8x3,9 mm, så du kan vurdere, om kablet passer i kabelkanaler eller bag lister. I pakken: 1x højttalerkabel OFC 2x 2,5 mm², 10 m, hvid.

Produktspecifikationer

Mærke: AV-Cables.dk
Kategori: Højttalerkabel
Artikel nr.: OFC-SPK 2,5 whi 10m
EAN: 4040849151170
Varenr.: 39985
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 15117, Oxygenfri kobber, 10 m, Hvid
143 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
goobay LSK 2X2.5 Bulk audio kabel 10m Hvid
149 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro Speaker Cable 2.5mm White - 10m
169 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m)
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK118 kr118 krKøb
2Av-Cables DK129 kr129 krKøb
3CS MEGASTORE DK143 kr182 krKøb
4Ultrashop149 kr149 krKøb
5Proshop DK169 kr208 krKøb
6EL-GROSSISTEN199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m)

PriceData har fulgt prisen på Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m) i 166 dage. Laveste pris i perioden er 117 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 133 kr.

Den nuværende pris på 118 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Højttalerledning - 2x2,5mm² OFC, Hvid (10m) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. apr. 2026118 kr11 kr (9%)
9. apr. 2026129 kr20 kr (13%)
8. apr. 2026149 kr20 kr (12%)
7. apr. 2026169 kr20 kr (13%)
3. apr. 2026149 kr20 kr (16%)
22. mar. 2026129 kr11 kr (9%)
20. jan. 2026118 kr1 kr (1%)
19. jan. 2026117 kr1 kr (1%)
18. dec. 2025118 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret