Gå til hovedindhold

1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro

GlobalBelysning3-faset system med tre tændingerFleksibel belysning til stue og køkkenEAN: 6410014507060

Global 3F strømskinne i hvid aluminium, 1 meter lang. Perfekt til fleksibel belysning med 3-faset system. Nem installation og elegant design. Læs mere

Pris fra 99 krtil 543 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 444 kr (82% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 99 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, hvid, 1 meter
99 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips GLOBAL XTS Strømskinne 4100-3 3F 1M Hvid
107 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, hvid, 1 meter
109 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GLOBAL SKINNE XTS 4100-3 3F 1M HV
124,46 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro
125 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, hvid, 1 meter
125 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Global Skinne Xts 4100-3 3F 1M Hv
135,96 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Global skinne xts 4100-3 3f 1m hv
137,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, hvid, 1 meter
139 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Global 3-Faset skinne 1 mtr. påbygning - XTS4100-3 hvid
140 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Global XTS 4100-3 skinne 230V, 3-faset, længde 1 meter, hvid
543 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk99 kr99 krKøb
2Proshop DK107 kr146 krKøb
3Greenline109 kr109 krKøb
4EL-GROSSISTEN124,46 kr124,46 krKøb
5WATTOO.DK125 kr125 krKøb
6BilligVVS DK125 kr125 krKøb
7Billigelogvvs.dk135,96 kr135,96 krKøb
8MaintainIt137,5 kr137,5 krKøb
9LavprisVVS139 kr139 krKøb
10Elvvs.dk140 kr140 krKøb
11CS MEGASTORE DK543 kr742 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Global 3F Strømskinne Hvid 1 Meter

Global

Global 3F strømskinne i hvid aluminium, 1 meter lang. Perfekt til fleksibel belysning med 3-faset system. Nem installation og elegant design.

• strømskinne
• skinnesystem
• spotskinner
• lysskinne
• belysningsskinne
• 3-faset skinne
• Global skinne
• påbygningsskinne
• Fleksibel belysning til stue og køkken
• 3-faset system med tre tændinger

Beskrivelse

Global 3F strømskinne er den ideelle løsning til moderne og fleksibel belysning i hjemmet. Med sit 3-fasede system kan du skabe tre separate tændinger og tilpasse lyset præcis efter dine behov. Den hvide aluminiumsprofil på 1 meter passer perfekt til både moderne og klassiske indretninger. Systemet monteres hurtigt på loft eller væg og giver dig mulighed for at flytte og justere lamper uden at bore nye huller. Kombinér spots og pendler for optimal funktionalitet og stemning i stue, køkken eller kontor. Med Global's pålidelige kvalitet får du en holdbar løsning der udvider dine belysningsønsker.

Specifikationer

farve:Hvid (RAL 9010)
bredde:31.5 mm
højde:32.5 mm
længde:1000 mm
materiale:Aluminium
spænding:230/400V
skinnetype:Påbygning
antal_faser:3-faset
strømstyrke:16A
beskyttelsesklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange lamper kan jeg montere på denne 1 meter skinne?

Det afhænger af lampernes strømforbrug, men typisk kan du montere 3-5 spots eller 2-3 pendler på en 1 meter Global strømskinne med det 3-fasede system.

Kan jeg kombinere Global strømskinner med andre mærkers produkter?

Nej, Global produkter kan kun kombineres med andre Global komponenter. Dette sikrer optimal kompatibilitet og sikkerhed i systemet.

Hvordan monteres strømskinnen?

Skinnen monteres med medfølgende beslag direkte på loft eller væg. Den tilsluttes eksisterende strømudtag og er klar til brug efter simpel installation.

Hvad er forskellen på 1F og 3F strømskinner?

1F giver én tænding for alle lamper, mens 3F (3-faset) giver tre separate tændinger, så du kan kontrollere forskellige lampegrupper uafhængigt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro

PriceData har fulgt prisen på 1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro i 154 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 109 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 106 kr.

Den nuværende pris på 99 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for 1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for 1 meter lysskinne (XTS4100), hvid, 3-faset - GLOBAL Trac Pro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202699 kr8 kr (7%)
23. maj 2026107 kr8 kr (8%)
3. maj 202699 kr8 kr (7%)
2. maj 2026107 kr2 kr (2%)
11. apr. 2026109 kr2 kr (2%)
8. apr. 2026107 kr2 kr (2%)
4. mar. 2026109 kr3 kr (3%)
14. feb. 2026106 kr3 kr (3%)
7. jan. 2026109 kr3 kr (3%)
31. dec. 2025106 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret