Gå til hovedindhold

Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C

RemingtonGlattejern24-timers stylingProfessionel hairstylingEAN: 4008496873340

Remington PROluxe S9100 med intelligent OPTIheat teknologi og keramiske plader. 24-timers styling, 9 temperaturindstillinger og 5x glattere resultat. Læs mere

Pris fra 291 krtil 799 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 508 kr (64% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 269 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 291 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Remington PROluxe S9100 - Hårglatter
291 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Remington Hårglatter S9100
300 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington Glattejern PROluxe S9100
-53%337 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Glattejern PROluxe S9100
356 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C
-20%359 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C
-19%379 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Proluxe Straightener S9100 Glattejern - Beige
399,95 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Hårglatter S9100
419 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Remington PROluxe Straightener
-15%441 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington PROluxe Straightener - S9100
-48%465,37 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington PROluxe Straightener
605 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Fladjern PROluxe S9100
659 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Remington PRO-Luxe Straightener S9100 - 1 pcs
681 kr
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Remington Hårglatter S9100
799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK291 kr330 krKøb
2CompuMail DK300 kr300 krKøb
3Teknikproffset DK337 kr396 krKøb
4Proshop DK356 kr395 krKøb
5Boligcenter DK359 kr359 krKøb
6Vivas DK379 kr448 krKøb
7Gucca.dk399,95 kr399,95 krKøb
8Ultrashop419 kr419 krKøb
9Cocopanda DK441 kr441 krKøb
10NiceHair.dk465,37 kr465,37 krKøb
11Lyko DK605 kr605 krKøb
12Estore DK659 kr659 krKøb
13NordicFeel DK681 kr681 krKøb
14Salgsbutikken.dk799 kr799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Remington PROluxe S9100 Hårglatter

Remington

Remington PROluxe S9100 med intelligent OPTIheat teknologi og keramiske plader. 24-timers styling, 9 temperaturindstillinger og 5x glattere resultat.

• hårglatter
• glattejern
• glattejern remington
• hår straightener
• keramisk glattejern
• proluxe
• Professionel hairstyling
• 24-timers styling

Beskrivelse

Remington PROluxe S9100 er en professionel hårglatter med intelligent OPTIheat teknologi, der sikrer perfekt varmefordeling for 24-timers styling. Med keramiske Ultimate Glide plader opnår du 5x glattere resultater og 50% glattere hår på ét strøg. De 9 temperaturindstillinger (150-230°C) passer til alle hårtyper, mens PRO+ indstillingen på 185°C giver skånsom styling. Hurtig 15-sekunders opvarmning og automatisk slukning efter 60 minutter. Perfekt til både hverdagsbrug og professionel styling med langvarige resultater der holder fra morgen til aften.

Specifikationer

farve:Beige/Pink
vægt:Cirka 400 gram
garanti:5 år (6 år ved registrering)
ledning:3 meter med sving
teknologi:OPTIheat intelligent varmefordeling
tilbehør:Varmeresistent taske
belægning:Keramisk Ultimate Glide
opvarmning:15 sekunder
temperatur:150-230°C (9 indstillinger)
pladebredde:11 cm
pro_setting:185°C PRO+ indstilling
automatisk_slukning:60 minutter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor hurtigt varmer glattejernet op?

Remington PROluxe S9100 varmer op på kun 15 sekunder, så du hurtigt kan komme i gang med styling.

Holder frisuren virkelig 24 timer?

Ja, takket være den intelligente OPTIheat teknologi holder stylingen op til 24 timer, selv i fugtige forhold.

Kan jeg bruge alle temperaturindstillinger på mit hår?

PRO+ indstillingen på 185°C er skånsom for alle hårtyper, men du kan vælge mellem 150-230°C efter behov og hårtype.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C

PriceData har fulgt prisen på Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C i 181 dage. Laveste pris i perioden er 249 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 356 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 309 kr.

Den nuværende pris på 291 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Glattejern Remington PROluxe S9100 - keramiske plader, 230 °C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026291 kr1 kr (0%)
28. maj 2026292 kr1 kr (0%)
26. maj 2026293 kr1 kr (0%)
23. maj 2026294 kr1 kr (0%)
22. maj 2026295 kr1 kr (0%)
21. maj 2026296 kr1 kr (0%)
18. maj 2026297 kr4 kr (1%)
16. maj 2026301 kr4 kr (1%)
15. maj 2026297 kr1 kr (0%)
13. maj 2026296 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret