Gå til hovedindhold

Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern

remingtonGlattejernEAN: 4008496975815
Pris fra 177 krtil 345 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 168 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 167 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 177 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Glattejern Ceramic Glide 230
177 kr
Til butik
REMINGTON Glattejern Ceramic Glide 230 billede

Produktinformation

Ceramic Glide 230-glattejernet tilbyder 4 x beskyttelse og omfatter tilsætningsstoffer infunderet i belægningen for ekstra glans med mindre statisk effekt, nu med tilsat titanium. Titanium er kendt for at fungere som en fantastisk varmeleder, der sikrer, at varmen fordeles jævnt og hjælper med til at skabe skinnende og glat hår, hvilket minimerer forekomsten af krusninger og løse hårstrå. De antistatiske, turmalin-ioniske og glatte glidetilsætningsstoffer, der er infunderet i den keramiske belægning, sikrer at pladerne passerer glat gennem håret og beskytter mod fastklemning og yderligere knækkede hår. Ceramic Glide 230 har en innovativ temperaturregulator med otte variable varmeindstillinger op til 230ºC. Temperaturregulatoren er nem at justere og klikfunktionen sikrer, at du ikke ved et uheld ændrer temperaturen under brug. De svævende plader passer til alle hårtyper og giver mulighed for optimal indstilling på håret, så du kan få glæde af nem og hurtig styling hver eneste gang. Med en 15 sekunders opvarmningstid kan du hurtigt komme i gang med din styling.

Produktspecifikationer

Mærke: REMINGTON
Kategori: Glattejern
Artikel nr.: S3700
EAN: 4008496975815
Varenr.: 3017618
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Remington Ceramic Glide 230 S3700 - Hårglatter
219,78 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern
259,95 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington Ceramic Glide 233
345 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK177 kr216 krKøb
2CS MEGASTORE DK219,78 kr258,78 krKøb
3Gucca.dk259,95 kr259,95 krKøb
4Lyko DK345 kr345 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern

PriceData har fulgt prisen på Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern i 115 dage. Laveste pris i perioden er 167 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 209 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 183 kr.

Den nuværende pris på 177 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Remington S3700 E51 - Ceramic Glide 230 Straightener Glattejern de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026177 kr9 kr (5%)
9. apr. 2026168 kr1 kr (1%)
20. mar. 2026167 kr42 kr (20%)
15. mar. 2026209 kr30,57 kr (17%)
11. mar. 2026178,43 kr30,57 kr (15%)
11. feb. 2026209 kr33 kr (19%)
7. feb. 2026176 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret