Gå til hovedindhold

Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs

RemingtonGlattejernHurtig opvarmning på 15 sekunderPerfekt til rejser og daglig hårstylingEAN: 4008496716890

Professionelt rejseglattejern med keramiske plader, 230°C maksimal temperatur og 30 temperaturindstillinger for alle hårtyper. Læs mere

Pris fra 144 krtil 296 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 152 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 57 kr 21. maj

Sammenlign priser på Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 144 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Remington Hårglatter S 3500 Ceramic Slim 230
144 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Glattejern S3500 Ceramic Slim 230
155 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Ceramic Straight 230 - S3500
-48%170,31 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Hårglatter S 3500 Ceramic Slim 230
199 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington S3500 Plattång Svart 1,8 m
-12%201 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington S3500 - Ceramic Straight 230 Glattejern
209,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Remington Glattejern - Ceramic Straight 230 - S3500
274,95 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Fladjern S3500 Keramik Lige 230°
-13%279 kr
Før 319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs
290 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington Ceramic Straight 233
296 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK144 kr144 krKøb
2Proshop DK155 kr194 krKøb
3NiceHair.dk170,31 kr170,31 krKøb
4Ultrashop199 kr199 krKøb
5Teknikproffset DK201 kr250 krKøb
6Gucca.dk209,95 kr209,95 krKøb
7Kids-world.dk274,95 kr274,95 krKøb
8Estore DK279 kr279 krKøb
9NordicFeel DK290 kr290 krKøb
10Lyko DK296 kr296 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Remington S3500 Ceramic Straight 230 Glattejern

Remington

Professionelt rejseglattejern med keramiske plader, 230°C maksimal temperatur og 30 temperaturindstillinger for alle hårtyper.

• hårglatter
• glattejern
• hårstyling
• rejseglattejern
• keramisk glattejern
• remington glattejern
• 230 grader glattejern
• slim glattejern
• Perfekt til rejser og daglig hårstyling
• Hurtig opvarmning på 15 sekunder

Beskrivelse

Remington S3500 Ceramic Straight 230 er det perfekte rejseglattejern med antistatiske, keramisk belagte plader som giver håret ekstra beskyttelse og leverer et skinnende, glansfuldt resultat. Glattejernet varmer op til maksimalt 230°C på kun 15 sekunder, hvilket hjælper dig med at opnå silkeblødt, skinnende hår på et øjeblik. Med 30 temperaturindstillinger kan du finde den perfekte temperatur til din hårtype. De bevægelige plader sikrer jævnt tryk på håret under styling. Inkluderer varmebeskyttende etui der gør det ideelt til rejser. Den globale spænding gør det perfekt til international brug.

Specifikationer

Vægt:510g
Garanti:3 år
Ledning:1,8m drejbar ledning
Autosluk:Efter 60 minutter
Spænding:Global 120-240V
Dimensioner:3 x 27 x 3,8 cm
Opvarmningstid:15 sekunder
Plademateriale:Keramisk med antistatisk coating
Maks temperatur:230°C
Pladestørrelse:110mm lange
Temperaturindstillinger:30 niveauer

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor hurtigt varmer Remington S3500 glattejernet op?

Glattejernet er klar til brug på kun 15 sekunder og kan nå sin maksimale temperatur på 230°C meget hurtigt.

Kan jeg bruge dette glattejern i udlandet?

Ja, S3500 har global spænding (120-240V) som gør det perfekt til internationale rejser og kan bruges i alle stikkontakter worldwide.

Hvordan beskytter de keramiske plader mit hår?

De keramiske plader har antistatisk coating og afgiver jævn varme der reducerer frizziness og giver håret ekstra beskyttelse mod varmeskader.

Er der forskel på temperaturindstillingerne?

Ja, med 30 forskellige temperaturindstillinger fra 150-230°C kan du tilpasse varmen præcist til din hårtype - lavere for fint hår, højere for tykt eller krøllet hår.

Hvad følger med i pakken?

Du får glattejernet, en varmebeskyttende rejseetui/pouch til sikker opbevaring og transport, samt 3 års producentgaranti.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs

PriceData har fulgt prisen på Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs i 140 dage. Laveste pris i perioden er 57 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 138 kr.

Den nuværende pris på 144 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Remington Ceramic Straight Slim 230 S3500 Straightener - 1 pcs de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026144 kr5 kr (3%)
28. maj 2026149 kr1 kr (1%)
27. maj 2026148 kr71 kr (92%)
26. maj 202677 kr20 kr (35%)
21. maj 202657 kr88 kr (61%)
15. maj 2026145 kr5 kr (3%)
14. maj 2026150 kr2 kr (1%)
13. maj 2026148 kr8 kr (6%)
6. maj 2026140 kr3 kr (2%)
3. maj 2026137 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret