Gå til hovedindhold

Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml

ArmaniParfume og eau de cologneTidsløs akvatisk duftDaglig brug og casualwearEAN: 3614273955560

Giorgio Armani Acqua Di Gio EDT 30ml er en tidsløs akvatisk duft med friske citrusnoter og maskuline trænoter. Genopfyldelig flakon til den moderne mand. Læs mere

Pris fra 342 krtil 610 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 268 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 324 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 342 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Armani Acqua Di Gio Pour Homme Edt Spray
342 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Armani Acqua Di Gio Pour Homme Edt Spray 30 ml Refillable
359 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml
-34%394,95 kr
Før 600 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Giorgio Armani Acqua di Giò EdT 30 ml
453 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Armani Acqua di Giò Eau de Toilette - 30 ml
467 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Giorgio Armani - Acqua Di Giò Eau De Toilette 30 Ml
499,95 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Acqua Di Gio Eau De Toilette 30 ml
600 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Armani Aqua Di Gio Homme EdT (30 ml)
-6%610 kr
Før 646 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK342 kr381 krKøb
2Teknikproffset DK359 kr408 krKøb
3BilligParfume.dk394,95 kr394,95 krKøb
4Lyko DK453 kr453 krKøb
5NordicFeel DK467 kr467 krKøb
6Gucca.dk499,95 kr499,95 krKøb
7EauDeParfum.dk600 kr600 krKøb
8Bangerhead DK610 kr610 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Giorgio Armani Acqua Di Gio Eau de Toilette 30ml

Armani

Giorgio Armani Acqua Di Gio EDT 30ml er en tidsløs akvatisk duft med friske citrusnoter og maskuline trænoter. Genopfyldelig flakon til den moderne mand.

• Daglig brug og casualwear
• Tidsløs akvatisk duft

Beskrivelse

Giorgio Armani Acqua Di Gio EDT er en ikonisk herreduft der siden 1996 har været elsket verden over. Duften indfanger havets kraft med en frisk blanding af calabrisk bergamotte, neroli og grøn mandarin i topnoterne. Hjertenoterne byder på maritime noter, jasmin, soløje og rosmarin, mens bundnoterne afsluttes med cedertræ, sharonfrugt og varm indonesisk patchouli. Den akvatiske og rene duft er skabt til den moderne opdagelsesrejsende der ønsker selvtillid og raffinement. Den genopfyldelige flakon i krystalklart glas understøtter Armanis miljøtankegang. Perfekt til mænd der ønsker en maskulin, frisk og sensuel duft til hverdagen.

Specifikationer

Type:Eau de Toilette (EDT)
Topnoter:Bergamotte, Neroli, Grøn Mandarin
Bundnoter:Cedertræ, Sharonfrugt, Patchouli
Størrelse:30 ml
Duftfamilie:Akvatisk/Citrus
Hjertenoter:Maritime noter, Jasmin, Soløje, Rosmarin
Genopfyldelig:Ja
Lanceringsår:1996

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Acqua Di Gio på huden?

Som Eau de Toilette holder Acqua Di Gio typisk 4-6 timer på huden, afhængigt af hudtype og påføring på pulspunkter.

Kan flakonen genopfyldes?

Ja, alle størrelser af Acqua Di Gio EDT kan genopfyldes. Refill købes separat og understøtter Armanis miljøtankegang.

Hvilke lejligheder passer duften til?

Acqua Di Gio er perfekt til daglig brug, kontor, forår og sommer. Den friske og akvatiske karakter gør den ideel til casualwear.

Ligner duften andre parfumer?

Acqua Di Gio er ofte sammenlignet med Chanel Allure Homme Sport pga. den friske og akvatiske karakter, men har sin egen unikke blanding af citrus og trænoter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 324 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 431,6 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 360 kr.

Den nuværende pris på 342 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Giorgio Armani - Acqua Di Gio Eau de Toilette Refillable - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026342 kr2 kr (1%)
24. maj 2026340 kr2 kr (1%)
22. maj 2026342 kr17 kr (5%)
4. maj 2026359 kr35,95 kr (9%)
20. apr. 2026394,95 kr36,65 kr (8%)
19. apr. 2026431,6 kr36,65 kr (9%)
17. apr. 2026394,95 kr35,95 kr (10%)
11. apr. 2026359 kr35,95 kr (9%)
1. apr. 2026394,95 kr70,95 kr (22%)
29. mar. 2026324 kr11 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret