Gå til hovedindhold

Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man)

ArmaniParfume og eau de cologneVerdens bedst sælgende herreparfumeModerne herreduft til daglig brugEAN: 3614273955546

Ikonisk frisk akvatisk herreduft med bergamot, maritime noter og cedertræ. Skabt til den moderne opdagelsesrejsende. Genopfyldelig flakon 100ml. Læs mere

Pris fra 474 krtil 1.000 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 526 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 463 kr 26. maj

Sammenlign priser på Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 474 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man)
474 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Armani Acqua Di Gio Pour Homme Edt Spray Refillable 100 ml
589 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Giorgio Armani - Acqua Di Gio Refillable - 100 ml - Edt
-35%675 kr
Før 1.040 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Armani Acqua Di Gio Eau De Toilette 100ml
-20%737 kr
Før 922 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Armani Acqua di Giò Eau de Toilette - 100 ml
745 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Armani Aqua Di Gio Homme EdT (100 ml)
-27%749 kr
Før 1.030 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Giorgio Armani Acqua di Giò EdT 100 ml
772 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Acqua Di Gio Eau De Toilette 100 ml
1.000 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK474 kr513 krKøb
2Teknikproffset DK589 kr638 krKøb
3BilligParfume.dk675 kr675 krKøb
4Cocopanda DK737 kr737 krKøb
5NordicFeel DK745 kr745 krKøb
6Bangerhead DK749 kr749 krKøb
7Lyko DK772 kr772 krKøb
8EauDeParfum.dk1.000 kr1.000 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Giorgio Armani Acqua Di Gio Refillable EDT 100 ml

Armani

Ikonisk frisk akvatisk herreduft med bergamot, maritime noter og cedertræ. Skabt til den moderne opdagelsesrejsende. Genopfyldelig flakon 100ml.

• herreparfume
• akvatisk duft
• citrusduft
• genopfyldelig parfume
• klassisk duft
• marine duft
• bergamot duft
• maskulin duft
• Moderne herreduft til daglig brug
• Verdens bedst sælgende herreparfume

Beskrivelse

Giorgio Armani Acqua Di Gio er en tidsløs, klassisk herreparfume der siden 1996 har været elsket verden over. Denne friske akvatiske duft indfanger havets kraft med sine maritime noter og citrusfriskhed. Duften åbner med calabrisk bergamot, neroli og grøn mandarin, blandet med jasmin, rosmarin og havnoter i hjertet. Bundnoterne af cedertræ, patchouli og moskus giver varme og maskulinitet. Den genopfyldelige krystalklare flakon symboliserer bæredygtighed og moderne elegance. Perfekt til mænd der søger en sophisticated, alsidig duft til både hverdag og særlige lejligheder.

Specifikationer

Type:Eau de Toilette (EDT)
Flakon:Genopfyldelig krystalglas
Topnoter:Bergamot, Neroli, Mandarin
Bundnoter:Cedertræ, Patchouli, Moskus
Holdbarhed:6-8 timer
Størrelse:100 ml
Duftfamilie:Citrus/Akvatisk
Hjertenoter:Jasmin, Rosmarin, Maritime noter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Giorgio Armani Acqua Di Gio på huden?

EDT versionen holder typisk 6-8 timer på huden, afhængigt af hudtype og klimaforhold. For bedre holdbarhed anbefales påføring på pulspunkter.

Er flasken genopfyldelig og hvor køber jeg refill?

Ja, alle størrelser af Acqua Di Gio kan genopfyldes. Refill-flasker sælges separat hos autoriserede forhandlere og sparer både penge og miljø.

Hvilken årstid passer denne duft bedst til?

Den friske akvatiske karakter gør den perfekt til forår og sommer, men den træagtige bund gør den også anvendelig året rundt til både dag og aften.

Passer Acqua Di Gio til alle aldre?

Absolut - denne tidløse klassiker appellerer til mænd fra 18-65 år. Den balancerede komposition gør den både ungdommelig frisk og moden sofistikeret.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man)

PriceData har fulgt prisen på Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 456 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 695 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 529 kr.

Den nuværende pris på 474 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 25% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme Eau De Toilette Refillable 100 ml (man) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026474 kr69 kr (13%)
29. maj 2026543 kr27 kr (5%)
28. maj 2026516 kr47 kr (10%)
27. maj 2026469 kr6 kr (1%)
26. maj 2026463 kr8 kr (2%)
25. maj 2026471 kr46 kr (9%)
23. maj 2026517 kr72 kr (12%)
22. maj 2026589 kr47 kr (7%)
21. maj 2026636 kr47 kr (8%)
20. maj 2026589 kr47 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret