Gå til hovedindhold

GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 649 krtil 909 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 260 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 649 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-21%649 kr
Før 819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og hydraulic leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 4 pins Floppy / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: GP-UD850GM PG5 V2
EAN: 4719331555993
Varenr.: 3405394
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte UD850GM PG5 V2 850W PSU
832 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Gigabyte UD850GM PG5 V2 - 850 W, fuld-modulær, sort
-3%889 kr
Før 919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning til PC Gigabyte UD850GM PG5 V2 - 850 W, fuld-modulær, sort billede

Produktinformation

Stabil PC strømforsyning med høj effektivitetGigabyte UD850GM PG5 V2 leverer 850 W pålidelig strøm til din stationære PC. Med 80 PLUS Gold effektivitet og aktiv PFC udnyttes energien bedre, så systemet kører stabilt - selv under tung belastning. Den fuld-modulære kabelføring gør det nemt at skabe et ryddeligt build med kun de kabler, du har brug for.Bygget til krævende systemerStrømforsyningen er ATX 3,1 og udstyret med PCIe 16-pin samt fire 6+2-pin PCIe-stik til moderne grafikkort. En 12 cm blæser med aktiv køling holder temperaturen i skak, mens beskyttelser mod overstrøm, overspænding, overophedning, kortslutning m.m. giver ekstra tryghed. Velegnet til gaming-rig, kreativ arbejdsstation og andre kraftige PC-opsætninger.Formfaktor: ATXFormål: PCEffekt: 850 WEffektivitet: 90 %, 80 PLUS GoldPFC: AktivATX-version: 3,1Kabelføring: Fuld-modulærBlæsere: 1 × 12 cm (aktiv køling)On/off-knap: JaIndgangsspænding: 100–240 V, 50/60 HzIndgangsstrøm: 12–6 A+12 V max strøm: 70,8 A (samlet 850 W)+3,3 V / +5 V samlet: 105 W+5Vsb: 3 A (15 W)-12 V: 0,3 A (3,6 W)Hold-up-tid: 16 msTilslutninger: 1 × 16-pin PCIe, 4 × 6+2-pin PCIe, 8 × SATA, 3 × 4-pin Molex, 1 × FDD, 2 × EPS, 20+4-pin ATX, CPU 4+4-pinKabellængder: CPU 60 cm, PCIe 70 cm, SATA 150–600 mm, Molex 150–500 mm, ATX 61 cmStrømbeskyttelser: Over power, over current, over/under voltage, overophedning, kortslutningMTBF: 100.000 tMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cmVægt: 2,4 kgFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.55g
EAN: 4719331555993
Varenr.: 1947329
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Gigabyte UD850GM PG5 V2 - 850 W, fuld-modulær, sort
-3%909 kr
Før 939 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK649 kr688 krKøb
2Komplett DK832 kr832 krKøb
3Boligcenter DK889 kr889 krKøb
4Vivas DK909 kr988 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 649 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 893 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 829 kr.

Den nuværende pris på 649 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026649 kr177 kr (21%)
8. maj 2026826 kr6 kr (1%)
2. maj 2026832 kr13 kr (2%)
27. apr. 2026819 kr6 kr (1%)
25. apr. 2026825 kr7 kr (1%)
18. apr. 2026832 kr53 kr (7%)
13. apr. 2026779 kr18 kr (2%)
30. mar. 2026797 kr51 kr (6%)
28. mar. 2026848 kr1 kr (0%)
27. mar. 2026849 kr152 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret