Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 377 krtil 490 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 113 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 339 kr 22. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 377 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte P650G Strømforsyning 650Watt
377 kr
Til butik
Gigabyte P650G Strømforsyning 650Watt billede

Produktinformation

Gigabyte P650G - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 650 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-P650G PG5
EAN: 4719331556785
Varenr.: 1003623644
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 650 W - Gigabyte P650G PCIe 5.1 (80 Plus Gold)
-13%459 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 650 W - Gigabyte P650G PCIe 5.1 (80 Plus Gold) billede

Produktinformation

GIGABYTE P650G PCIE 5.1. Total effekt: 650 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 Hz. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 60 cm, Strømkabellængde SATA: 120,500 mm. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Gold. Produktfarve: Sort, Kølingstype: Aktiv, Ventilator diameter: 12 cm. Bredde: 140 mm, Dybde: 150 mm, Højde: 86 mmStrømstyringGodt signalstrøm forsinkelseshastighed: 100 - 150 msIndgangsstrøm: 10 - 6 AKombineret effekt (-12V): 3,6 WKombineret effekt (+12 V): 650 WKombineret effekt (+3,3 V): 90 WKombineret effekt (+5 V): 650 WKombineret effekt (+5 VSB): 15 WMaks. udgangsstrøm (-12V): 0,3 AMaks. udgangsstrøm (+12 V): 54,2 AMaks. udgangsstrøm (+3,3 V): 18 AMaks. udgangsstrøm (+5 V): 18 AMaks. udgangsstrøm (+5 VSB): 18 AMaksimal indgangsstrøm (@ 110V): 10 AMaksimal indgangsstrøm (@ 220V): 6 AStrømbeskyttelsesfunktioner: OverstrømOveropladningKortslutningLavspændingStrømkorrektionsfaktor (PFC): AktivTotal effekt: 650 WVekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 HzVekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 VPorte & GrænsefladerAntal SATA strømstik: 6ATX strømstik (20+4 pin): JaCPU P4 strømstik (4-pin): 1CPU strømstik...

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2g
EAN: 4719331556785
Varenr.: 1945288
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 650 W - Gigabyte P650G PCIe 5.1 (80 Plus Gold)
-13%479 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 650 W - Gigabyte P650G PCIe 5.1 (80 Plus Gold) billede

Produktinformation

GIGABYTE P650G PCIE 5.1. Total effekt: 650 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 Hz. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 60 cm, Strømkabellængde SATA: 120,500 mm. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Gold. Produktfarve: Sort, Kølingstype: Aktiv, Ventilator diameter: 12 cm. Bredde: 140 mm, Dybde: 150 mm, Højde: 86 mmStrømstyringGodt signalstrøm forsinkelseshastighed: 100 - 150 msIndgangsstrøm: 10 - 6 AKombineret effekt (-12V): 3,6 WKombineret effekt (+12 V): 650 WKombineret effekt (+3,3 V): 90 WKombineret effekt (+5 V): 650 WKombineret effekt (+5 VSB): 15 WMaks. udgangsstrøm (-12V): 0,3 AMaks. udgangsstrøm (+12 V): 54,2 AMaks. udgangsstrøm (+3,3 V): 18 AMaks. udgangsstrøm (+5 V): 18 AMaks. udgangsstrøm (+5 VSB): 18 AMaksimal indgangsstrøm (@ 110V): 10 AMaksimal indgangsstrøm (@ 220V): 6 AStrømbeskyttelsesfunktioner: OverstrømOveropladningKortslutningLavspændingStrømkorrektionsfaktor (PFC): AktivTotal effekt: 650 WVekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 HzVekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 VPorte & GrænsefladerAntal SATA strømstik: 6ATX strømstik (20+4 pin): JaCPU P4 strømstik (4-pin): 1CPU strømstik (4+4 pin): JaFloppy-drev, stik: JaKabeltype: Ikke modulærLængde på strømkabel på bundkort: 60 cmMotherboard, strømstik: 20+4 pin ATXPCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin): 2Perifere (Molex) strømstik (4-pin): 3Strømkabellængde CPU: 60 cmStrømkabellængde PCI Express: 50 cmStrømkabellængde Perifere (Molex): 150 mmStrømkabellængde SATA: 120,500 mmPræstation80 PLUS certificering: 80 PLUS GoldATX-version: 3.1Formål: PCGennemsnitstid mellem fejl (MTBF): 100000 tLejeteknologi: HYBStrømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATXDesignAntal blæsere: 1 blæser(e)Blæser placering: TopKølingstype: AktivProduktfarve: SortTænd-/slukkontakt: JaVentilator diameter: 12 cmVægt & størrelserBredde: 140 mmDybde: 150 mmHøjde: 86 mmVægt: 1,76 kgEmballeringsdataPakkebredde: 260 mmPakkedybde: 110 mmPakkehøjde: 180 mmPakketype: KassePakkevægt: 1,92 kgLogistik dataGarantiperiode: 5 År...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2g
EAN: 4719331556785
Varenr.: 1945288
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte P650G Strømforsyning 650Watt
489 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
490 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK377 kr377 krKøb
2Boligcenter DK459 kr459 krKøb
3Vivas DK479 kr548 krKøb
4Ultrashop489 kr489 krKøb
5Proshop DK490 kr529 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 82 dage. Laveste pris i perioden er 339 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 401 kr.

Den nuværende pris på 377 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for GIGABYTE P650G PG5 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026377 kr18 kr (5%)
18. apr. 2026395 kr124 kr (24%)
17. apr. 2026519 kr124 kr (31%)
6. apr. 2026395 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026394 kr2 kr (1%)
29. mar. 2026392 kr3 kr (1%)
26. mar. 2026395 kr44 kr (10%)
25. mar. 2026439 kr100 kr (29%)
22. mar. 2026339 kr23 kr (6%)
14. mar. 2026362 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret