Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Pris fra 2.712 krtil 2.798 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 86 kr (3% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.622 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2712 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte GeForce RTX 5060 EAGLE MAX OC 8GB
2.712 kr
Til butik
Gigabyte GeForce RTX 5060 EAGLE MAX OC 8GB billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5060 EAGLE MAX OC 8G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N5060EAGLEMAX OC-8GD
EAN: 4719331356729
Varenr.: 1003492504
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
2.798 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.712 kr2.712 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.798 kr2.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.462 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 2.913 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.701 kr.

Den nuværende pris på 2.712 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.712 kr8 kr (0%)
30. maj 20262.720 kr6 kr (0%)
27. maj 20262.714 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.720 kr3 kr (0%)
23. maj 20262.717 kr6 kr (0%)
22. maj 20262.723 kr16 kr (1%)
16. maj 20262.739 kr15 kr (1%)
15. maj 20262.724 kr5 kr (0%)
14. maj 20262.719 kr66 kr (2%)
13. maj 20262.785 kr38 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret