Gå til hovedindhold

GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

GIGABYTEBundkortEAN: 4719331866570
Pris fra 3.040 krtil 3.345 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 305 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.038 kr 20. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3040 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B850 AI TOP ATX Socket AM5 AMD B850
3.040 kr
Til butik
Gigabyte B850 AI TOP ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

Gigabyte B850 AI TOP - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 7, 2 x 10 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B850 AI TOP
EAN: 4719331866570
Varenr.: 1002882140
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
3.345 kr
Til butik
GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1, Marvel Marvell AQC-113C 10 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8922AE WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220-VB HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B850 AI TOP
EAN: 4719331866570
Varenr.: 3325770

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.040 kr3.040 krKøb
2Proshop DK3.345 kr3.345 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 174 dage. Laveste pris i perioden er 3.038 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 3.188 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.111 kr.

Den nuværende pris på 3.040 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for GIGABYTE B850 AI TOP Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.040 kr9 kr (0%)
30. maj 20263.049 kr6 kr (0%)
27. maj 20263.043 kr7 kr (0%)
24. maj 20263.050 kr5 kr (0%)
23. maj 20263.045 kr8 kr (0%)
22. maj 20263.053 kr15 kr (0%)
20. maj 20263.038 kr101 kr (3%)
17. maj 20263.139 kr24 kr (1%)
15. maj 20263.115 kr6 kr (0%)
14. maj 20263.109 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret