Gå til hovedindhold

Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

GigabyteBundkortEAN: 4719331868970
Pris fra 760 krtil 1.239 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 479 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 730 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 760 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 Bundkort
760 kr
Til butik
Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 Bundkort billede

Produktinformation

Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 Bundkort - AM5, Micro ATX, DDR5, 1 x PCIe 4.0, 2x M.2 - Bundkort AMD Socket

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B840M EAGLE WIFI6
EAN: 4719331868970
Varenr.: 1325187
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 Micro ATX Socket AM5 AMD B840
934 kr
Til butik
Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 Micro ATX Socket AM5 AMD B840 billede

Produktinformation

Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B840M EAGLE WIFI6
EAN: 4719331868970
Varenr.: 1003343341
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B840M EAGLE WIFI6 Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
954 kr
Til butik
GIGABYTE B840M EAGLE WIFI6 Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B840 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 1 type A, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8851BE WiFi 6 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B840M EAGLE WIFI6
EAN: 4719331868970
Varenr.: 3379453
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.068 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B840M Eagle WiFi 6 bundkort - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, 2x M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 1
-3%1.219 kr
Før 1.259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B840M Eagle WiFi 6 bundkort - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, 2x M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 1
-3%1.239 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK760 kr760 krKøb
2CompuMail DK934 kr934 krKøb
3Proshop DK954 kr993 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.068 kr1.068 krKøb
5Boligcenter DK1.219 kr1.219 krKøb
6Vivas DK1.239 kr1.318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 730 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 1.053 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 955 kr.

Den nuværende pris på 760 kr er 20% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B840 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Bluetooth, 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026760 kr207 kr (21%)
3. maj 2026967 kr5 kr (1%)
2. maj 2026972 kr4 kr (0%)
30. apr. 2026968 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026967 kr2 kr (0%)
26. apr. 2026969 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026968 kr4 kr (0%)
24. apr. 2026964 kr2 kr (0%)
19. apr. 2026962 kr2 kr (0%)
18. apr. 2026960 kr230 kr (32%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret