Gå til hovedindhold

Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g

GarminArmbåndsure20 timers batterilevetidLøbetræning og fitnessEAN: 0753759279639

Brugervenligt GPS-smartwatch designet til folk på alle niveauer for at tracke statistik og jage træningsmål med 20 timers batterilevetid. Læs mere

Pris fra 1.121 krtil 1.450 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 329 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.086 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1121 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Garmin Forerunner 55 42 mm Sportsur
1.121 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g
1.138 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Garmin Forerunner 55
1.146 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Garmin Forerunner 55 2,64 Cm (1.04 tommer) 42 Mm Digital 208 X 208 Pixel Gps (satellit)
1.199 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sportsur Garmin Forerunner 55 - 42 mm GPS, sort
-9%1.279 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sportsur Garmin Forerunner 55 - 42 mm GPS, sort
-8%1.299 kr
Før 1.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Garmin Forerunner 55 GPS 26mm Black Band - Black
1.349 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Garmin Forerunner 55 42 mm Sportsur
1.399 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Garmin Forerunner 55 42mm, Svart
1.450 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.121 kr1.121 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.138 kr1.138 krKøb
3Proshop DK1.146 kr1.146 krKøb
4Dustin DK1.199 kr1.285,25 krKøb
5Boligcenter DK1.279 kr1.279 krKøb
6Vivas DK1.299 kr1.378 krKøb
7Salgsbutikken.dk1.349 kr1.349 krKøb
8Ultrashop1.399 kr1.399 krKøb
9Teknikproffset DK1.450 kr1.509 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Garmin Forerunner 55 GPS Løbeur

Garmin

Brugervenligt GPS-smartwatch designet til folk på alle niveauer for at tracke statistik og jage træningsmål med 20 timers batterilevetid.

• GPS løbeur
• sportsur
• løbetur
• pulsmåler
• træningsur
• Løbetræning og fitness
• 20 timers batterilevetid

Beskrivelse

Garmin Forerunner 55 er det perfekte GPS-løbeur til nybegyndere og erfarne atleter. Med indbygget GPS, GLONASS og Galileo satellitnavigation får du præcise data om distance, tempo og rute. Den håndledsbaserede pulsmåler giver kontinuerlig overvågning af din hjertefrekvens under træning og hvile. Uret tilbyder Garmin Coach med professionelle træningsplaner, Daily Suggested Workouts og PacePro-teknologi til optimale løbestrategier. Med 20 timers GPS-batterilevetid og op til 14 dages smartwatch-brug er det ideel til daglig træning og konkurrencer. Derudover følger det søvn, stress og Body Battery energiniveau for komplet sundhedsovervågning.

Specifikationer

vægt:37 gram
display:1.04 tommer Memory-in-Pixel LCD
sensorer:GPS/GLONASS/Galileo, optisk pulsmåler, accelerometer
dimensioner:42 x 42 x 11.6 mm
vandtæthed:5 ATM (50 meter)
remmateriale:Silikone
konnektivitet:Bluetooth, ANT+
batterilevetid:Op til 20 timer GPS / 14 dage smartwatch

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang tid holder batteriet på Garmin Forerunner 55?

Batteriet holder op til 20 timer i GPS-tilstand og op til 14 dage i smartwatch-tilstand, hvilket gør det perfekt til længere træningspas og daglig brug.

Kan jeg bruge Forerunner 55 til svømning?

Ja, uret er vandtæt til 5 ATM (50 meter) og har indbygget svømmeprofil til pool-svømning med automatisk registrering af længder.

Hvilke træningsfunktioner har Garmin Forerunner 55?

Uret tilbyder Garmin Coach træningsplaner, Daily Suggested Workouts, PacePro-teknologi, intervaltræning, løbekadence-alarmer og VO2-max estimering.

Er Forerunner 55 kompatibel med min smartphone?

Ja, uret er kompatibelt med iOS og Android smartphones via Bluetooth og kan vise notifikationer, beskeder og styre musik på telefonen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g

PriceData har fulgt prisen på Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g i 179 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 1.212 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.137 kr.

Den nuværende pris på 1.121 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Garmin Forerunner 55 - Sort - sportsur med bånd - silikone - sort - display 1.04 - Bluetooth, ANT+ - 37 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.121 kr8 kr (1%)
28. maj 20261.129 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.130 kr4 kr (0%)
26. maj 20261.134 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.125 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.133 kr7 kr (1%)
20. maj 20261.126 kr8 kr (1%)
17. maj 20261.134 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.132 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.134 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret