Gå til hovedindhold

Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20

GardenaRedskaberEAN: 4078500052085
Pris fra 759 krtil 1.896 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.137 kr (60% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 759 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Wall-Mounted Hose Box RollUp S 11 mm/15 m
-14%759 kr
Før 883 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gardena Wall-Mounted Hose Box RollUp S 11 mm/15 m billede

Produktinformation

Havevanding er mere praktisk og ubesværet end nogensinde med den vægmonterede slangeboks RollUp S. Det hjælper med at holde din have ryddet, organiseret og forhindrer irriterende snublefare forårsaget af en slange der ligger rundt. Den praktiske slangeopbevaring monteres simpelthen på væggen i dit hus og tilsluttes vandhanen med en fleksibel forbindelsesslange. Takket være det robuste vægbeslag kan slangeboksen drejes mere end 180 °, så du nemt kan nå hvert hjørne af din have. For direkte brug skal du blot udrulle haveslangen til en maksimal længde på 15 meter. Haverslangen låses automatisk med særligt korte intervaller, så snart du stopper, hvilket betyder, at slangen er enkel og nem at håndtere. Et let træk i enden af ​​slangen frigør låsen, og en indbygget stålfjeder med innovativ RollControl-teknologi sikrer jævn og kontrolleret tilbagetrækning. RollControl beskytter slangeboksen og omgivelserne mod skader forårsaget af for hurtig indrulning. For at undgå knæk eller knuder i vandslangen har boksen en integreret slangestyring. Takket være slange- og hanekoblingerne fra det originale GARDENA-system kan du nemt og fleksibelt fastgøre en forlænger eller andet kompatibelt GARDENA-produkt til slangen. Du har altid dine GARDENA slangetilbehør ved hånden. De kan fastgøres under vægbeslaget og kan opbevares der for at spare plads. GARDENA væghængt slangeboks er både UV- og frostsikker og kan placeres på husvæggen hele året uden tøven. Materialet af høj kvalitet giver dig en lang levetid og brugervenlighed uden vedligeholdelse. Derudover kan boksen ikke stjæles takket være den sikre tyveribeskyttelse og kan kun fjernes fra væggen af ​​dig. Sammen med den vægmonterede slangeboks modtager du vægbeslaget, en fleksibel forbindelsesslange, alt nødvendigt originalt GARDENA-tilbehør og monteringsdele samt en dyse med to forskellige spraystråleindstillinger. Dette produkt af høj kvalitet leveres med fem års garanti fra GARDENA. Vanding, der altid er klar til handling - med GARDENA vægmonteret slangekasse RollUp S.

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Havevanding
Artikel nr.: 18600-20
EAN: 4078500052085
Varenr.: 2922383
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gardena RollUp S Slangeboks med slange
848 kr
Til butik
Gå til Vandslanger.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
Gardena RollUp S 15m - Turkis
899 kr
Til butik
Gardena RollUp S 15m - Turkis billede

Produktinformation

Gardena RollUp S er den smarte løsning til dig, der vil holde haven ryddig og gøre vandingen nem og ubesværet. Slangeboksen monteres direkte på væggen og sørger for, at din haveslange altid er klar til brug og ude af vejen, når du ikke bruger den.

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Vandslanger med oprul
EAN: 4078500052085
Varenr.: 18600-20
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m
923 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20
1.050 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gardena RollUp vægslangeboks, turkis S, 15 meter
1.223 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena RollUp vægslangeboks, turkis S, 15 meter
1.359 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gardena RollUp vægslangeboks, turkis S, 15 meter
1.399 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena RollUp vægslangeboks, turkis S, 15 meter
1.896 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK759 kr798 krKøb
2CompuMail DK848 kr848 krKøb
3Vandslanger.dk899 kr899 krKøb
4CS MEGASTORE DK923 kr962 krKøb
5Homeshop DK1.050 kr1.050 krKøb
6BilligVVS DK1.223 kr1.223 krKøb
7LavprisVVS1.359 kr1.359 krKøb
8CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
9LavprisVærktøj1.896 kr1.896 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20

PriceData har fulgt prisen på Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20 i 185 dage. Laveste pris i perioden er 759 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 948 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 866 kr.

Den nuværende pris på 759 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Gardena Vægslangeboks RollUp S turkis 15 m - 18600-20 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026759 kr124 kr (14%)
9. apr. 2026883 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026882 kr118 kr (15%)
16. mar. 2026764 kr118 kr (13%)
15. mar. 2026882 kr108 kr (14%)
14. mar. 2026774 kr108 kr (12%)
13. mar. 2026882 kr7 kr (1%)
10. mar. 2026889 kr29 kr (3%)
4. mar. 2026860 kr22 kr (2%)
28. jan. 2026882 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret