Gå til hovedindhold

Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt

GardenaRedskaberEAN: 4078500061957
Pris fra 1.788 krtil 2.099 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 311 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.280 kr 8. maj

Sammenlign priser på Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1788 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt
1.788 kr
Til butik
Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt billede

Produktinformation

Batteri Plæneklipper PowerMax 30/18V P4A sæt

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Plaeneklipper
Artikel nr.: 14630-20
EAN: 4078500061957
Varenr.: 3146854
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gardena PowerMax 30/18V Græsslåmaskine Elektrisk 30 cm Skærebredde
1.848 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gardena plæneklipper 18V, 300mm
1.899 kr
Til butik
Gardena plæneklipper 18V, 300mm billede

Produktinformation

Batteridrevet plæneklipper til små haver nem og fleksibel klipning Med denne plæneklipper fra Gardena får du en smart batteridrevet løsning, der er perfekt til mindre græsplæner på op til 150 m². Den er let at styre rundt i haven og kan komme ind under h...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Have & udendørsliv
Størrelse: 30 cm
EAN: 4078500061957
Varenr.: 881674560
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gardena Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt - 14630-20
2.039 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gardena plæneklipper 18V, 300mm
2.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.788 kr1.788 krKøb
2CompuMail DK1.848 kr1.848 krKøb
3LavprisEl1.899 kr1.899 krKøb
4Homeshop DK2.039 kr2.039 krKøb
5Greenline2.099 kr2.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt

PriceData har fulgt prisen på Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.280 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.594 kr.

Den nuværende pris på 1.788 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for Gardena Elplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 30/18V, sæt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.788 kr89 kr (5%)
12. maj 20261.699 kr89 kr (5%)
11. maj 20261.788 kr89 kr (5%)
10. maj 20261.699 kr419 kr (33%)
8. maj 20261.280 kr353 kr (22%)
7. maj 20261.633 kr39 kr (2%)
6. maj 20261.672 kr7 kr (0%)
5. maj 20261.665 kr3 kr (0%)
4. maj 20261.668 kr3 kr (0%)
3. maj 20261.665 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret