Gå til hovedindhold

Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt

GardenaRedskaberEAN: 4078500061971
Pris fra 2.142 krtil 2.458 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 316 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.894 kr 5. apr.

Sammenlign priser på Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2142 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena PowerMax Batteri Plæneklipper - 18V
2.142 kr
Til butik
Gardena PowerMax Batteri Plæneklipper - 18V billede

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Batteri Plæneklippere
Farve: 4
Artikel nr.: 14632-20
EAN: 4078500061971
Varenr.: 9311224
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gardena Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt - 14632-20
2.359 kr
Til butik
Gardena Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt - 14632-20 billede

Produktinformation

Gardena Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt - 14632-20 Det pålidelige Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt fra GARDENA er en all-round løsning til din græsplæne. Plæneklipperen tilbyder dig kraftfuld ydeevne og er ideel til græsplæner på op til 200 m². Takket være det dobbelthærdede DuraEdge-blad med præcisionsslibning og 32 cm bredde bliver din græsplæne ideelt slået med et jævnt klipperesultat. Takket være den guidede luftcirkulation og den optimale placering af 30-l...

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Gardena
Vægt: 1g
Artikel nr.: 970586001
EAN: 4078500061971
Varenr.: 2321219
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gardena plæneklipper 18V, 320mm
2.399 kr
Til butik
Gardena plæneklipper 18V, 320mm billede

Produktinformation

Kraftfuld og fleksibel plæneklipning til små og mellemstore haver Med den batteridrevne plæneklipper fra Gardena får du en effektiv løsning, der gør det let at holde haven flot uden besvær med ledninger eller tunge maskiner. Plæneklipperen er udviklet ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Have & udendørsliv
Farve: Black/Gray
Størrelse: 32 cm
EAN: 4078500061971
Varenr.: 881674561
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt
2.458 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.142 kr2.142 krKøb
2Homeshop DK2.359 kr2.359 krKøb
3Greenline2.399 kr2.399 krKøb
4Proshop DK2.458 kr2.458 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt

PriceData har fulgt prisen på Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.572 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 2.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.982 kr.

Den nuværende pris på 2.142 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Gardena Akkuplæneklipper Batteridrevet plæneklipper PowerMax 32/18V, sæt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.142 kr57 kr (3%)
31. maj 20262.199 kr57 kr (3%)
30. maj 20262.142 kr207 kr (11%)
29. maj 20261.935 kr6 kr (0%)
27. maj 20261.929 kr5 kr (0%)
14. maj 20261.924 kr9 kr (0%)
8. maj 20261.933 kr4 kr (0%)
7. maj 20261.937 kr162 kr (8%)
6. maj 20262.099 kr5 kr (0%)
5. maj 20262.104 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret