Gå til hovedindhold

Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

GainwardVideokort og -adaptereEAN: 4710562245424
Pris fra 2.379 krtil 2.919 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 540 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.375 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2379 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM
2.379 kr
Til butik
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Artikel nr.: NE65050019P1-GB2070B
EAN: 4710562245424
Varenr.: 1003492989
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gainward GeForce RTX 5050 Ghost - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort
2.404 kr
Til butik
Gainward GeForce RTX 5050 Ghost - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5050 (Core clock 2317 MHz / Boost clock 2572 MHz), 2560 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR6 (Memory clock 20 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), lav profil, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 262.1mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gainward Ghost low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med ARGB, model nummer: NE65050019P1-GB2070B...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: NE65050019P1-GB2070B
EAN: 4710562245424
Varenr.: 3391404
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gainward GeForce RTX 5050 Ghost 8GB Grafikkort - GEEKD.dk
2.490 kr
Til butik
Gainward GeForce RTX 5050 Ghost 8GB Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Gainward GeForce RTX 5050 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR6 Gainward GeForce RTX 5050 Ghost. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5050, Processorfrekvens: 2317 MHz. Diskret grafikadapterhukommelse: 8 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Kategori: Grafikkort
EAN: 4710562245424
Varenr.: 51903952322896
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort
2.615 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR6 SDRAM
2.799 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gainward GeForce RTX 5050 Ghost 8 GB GDDR6
-9%2.899 kr
Før 3.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gainward GeForce RTX 5050 Ghost 8 GB GDDR6
-9%2.919 kr
Før 3.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.379 kr2.379 krKøb
2Proshop DK2.404 kr2.404 krKøb
3Geekd2.490 kr2.490 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.615 kr2.615 krKøb
5Ultrashop2.799 kr2.799 krKøb
6Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
7Vivas DK2.919 kr2.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.790 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 2.657 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.165 kr.

Den nuværende pris på 2.379 kr er 10% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Gainward Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5050 - 8 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.379 kr4 kr (0%)
10. apr. 20262.375 kr29 kr (1%)
8. mar. 20262.404 kr203 kr (8%)
6. mar. 20262.607 kr128 kr (5%)
19. feb. 20262.479 kr126 kr (5%)
14. feb. 20262.605 kr52 kr (2%)
6. feb. 20262.657 kr185 kr (7%)
30. jan. 20262.472 kr156 kr (6%)
29. jan. 20262.628 kr36 kr (1%)
28. jan. 20262.592 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret