Gå til hovedindhold

Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk

GainwardVideokort og -adaptereEAN: 4710562245387
Pris fra 2.643 krtil 3.925 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.282 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.397 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2643 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM
2.643 kr
Til butik
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gainward GeForce RTX 5060 Ghost - Grafikkort - GeForce RTX 5060 - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Artikel nr.: NE75060019P1-GB2063B
EAN: 4710562245387
Varenr.: 1003404420
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gainward GeForce RTX 5060 Ghost 8GB
2.799 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk
2.804 kr
Til butik
Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

RTX 5060 Ghost kombinerer NVIDIA's nyeste Blackwell-arkitektur med GDDR7-hukommelse og leverer den perfekte balance mellem ydelse og pris. Uanset om du bygger din første gaming-rig eller opgraderer fra ældre hardware, får du moderne ray tracing, AI-a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gainward
Kategori: Grafikkort
EAN: 4710562245387
Varenr.: 51363424207184
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gainward NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 SDRAM
3.119 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort NVIDIA GeForce RTX 5060 Ghost 8 GB GDDR7 - Gainward
-10%3.499 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort NVIDIA GeForce RTX 5060 Ghost 8 GB GDDR7 - Gainward
-10%3.519 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gainward GeForce RTX 5060 Ghost - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
3.925 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.643 kr2.643 krKøb
2Shark Gaming DK2.799 kr2.799 krKøb
3Geekd2.804 kr2.804 krKøb
4Ultrashop3.119 kr3.119 krKøb
5Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
6Vivas DK3.519 kr3.598 krKøb
7Proshop DK3.925 kr3.925 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.397 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 2.852 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.582 kr.

Den nuværende pris på 2.643 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Gainward GeForce RTX 5060 Ghost NVIDIA 8 GB GDDR7 Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.643 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.644 kr1 kr (0%)
23. maj 20262.643 kr4 kr (0%)
7. maj 20262.639 kr1 kr (0%)
19. apr. 20262.640 kr212 kr (7%)
18. apr. 20262.852 kr2 kr (0%)
17. apr. 20262.850 kr210 kr (8%)
10. apr. 20262.640 kr34 kr (1%)
8. apr. 20262.674 kr178 kr (6%)
21. mar. 20262.852 kr87 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret