Gå til hovedindhold

FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

FSPComputer – strømforsyningerEAN: 4713224523823
Pris fra 3.806 krtil 4.499 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 693 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.704 kr 24. maj

Sammenlign priser på FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3806 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FSP Twins Pro FSP900-50REB 900Watt 80 PLUS Gold
3.806 kr
Til butik
FSP Twins Pro FSP900-50REB 900Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

FSP Twins Pro FSP900-50REB - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 900 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: FSP Group
Artikel nr.: PPA9000600
EAN: 4713224523823
Varenr.: 999613861
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
3.918 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 900 W - Fortron FSP Twins PRO, sort
4.499 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 900 W - Fortron FSP Twins PRO, sort billede

Produktinformation

Fordele ved strømforsyning til serverFortron FSP Twins PRO 900 W er en kraftig ATX-strømforsyning til servere og krævende systemer, hvor driftssikkerhed er afgørende. Enheden leverer op til 900 W total effekt med aktiv PFC og høj effektivitet på 90 %, så du får stabil og ren strøm til dine komponenter.Design og anvendelseDen kompakte PS/2-formfaktor passer i standard ATX-kabinetter (86 × 15,0 × 19,0 cm). To 40 mm blæsere med DBB-lejer sørger for køling, mens flere beskyttelser - overophedning, kortslutning, over-/underspænding, overstrøm og overeffekt - hjælper med at sikre pålidelig drift. Leveres med kabler til CPU, PCIe og SATA, så installationen er lige til i professionelle opsætninger.Til dig der kræver stabilitetMed op til 75 A på +12 V-skinnen, 4× PCIe (6+2-pin) og 6× SATA-stik er denne PSU et solidt valg til systemer med flere drev og grafikkort. 80 PLUS Gold certificeringen underbygger den høje virkningsgrad, som kan reducere spildvarme i daglig drift.Formfaktor: PS/2, ATXAnvendelse: ServerTotal effekt: 900 WVirkningsgrad: 90 % (80 PLUS Gold)AC-indgang: 100 – 240 V, 50 – 60 Hz, 6 – 10 A+12 V maks. strøm: 75 A+3,3 V/+5 V kombineret: 130 W+5Vsb maks. strøm: 3 ABeskyttelser: Overophedning, kortslutning, over-/underspænding, overstrøm, overeffektKøling: 2 blæsere, 40 mm, DBB-lejerStik: 20+4-pin ATX, CPU 4+4-pin, 4× PCIe (6+2-pin), 6× SATA, 2× 4-pin periferKabling: Ikke-modulærMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 19,0 cmFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Fortron
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.58g
EAN: 4713224523823
Varenr.: 1910358

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.806 kr3.806 krKøb
2Proshop DK3.918 kr3.918 krKøb
3Boligcenter DK4.499 kr4.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.697 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 4.370 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.771 kr.

Den nuværende pris på 3.806 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for FSP Twins Pro 900-50REB Strømforsyning - 900 Watt - 40 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.806 kr24 kr (1%)
29. maj 20263.782 kr78 kr (2%)
24. maj 20263.704 kr36 kr (1%)
23. maj 20263.740 kr5 kr (0%)
22. maj 20263.745 kr3 kr (0%)
20. maj 20263.742 kr81 kr (2%)
14. maj 20263.823 kr1 kr (0%)
12. maj 20263.824 kr3 kr (0%)
9. maj 20263.827 kr87 kr (2%)
22. apr. 20263.740 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret