Gå til hovedindhold

Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172705239
Pris fra 2.024 krtil 2.555 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 531 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.352 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2024 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Torrent Tower Udvidet ATX Hvid
2.024 kr
Til butik
Fractal Design Torrent Tower Udvidet ATX Hvid billede

Produktinformation

Fractal Design Torrent - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - hvid - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-TOR1A-07
EAN: 7340172705239
Varenr.: 1000761777
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid
2.111 kr
Til butik
Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid billede

Produktinformation

Miditower, Extended ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 230mm lang), front med 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-C, 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 & lyd tilslutninger, 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 188 mm, max grafikkortlængde: 46.1 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 180mm (RGB LED) front / 3 x 140mm (RGB LED) bund, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: hvid - 2 RGB fans!

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-TOR1A-07
EAN: 7340172705239
Varenr.: 3128612
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design Torrent RGB hvid TG klar farvetone
2.555 kr
Til butik
Fractal Design Torrent RGB hvid TG klar farvetone billede

Produktinformation

Torrent er bygget til at maksimere kølepotentialet lige fra kassen og leveres med et helt nyt komponentlayout og to specialfremstillede 180 x 38 mm Dynamic PWM- eller Prisma RGB PWM-blæsere. Torrent passer perfekt til alle, der er seriøse omkring high-end-køling - med eller uden brugerdefineret vandloop. Luftstrøm i topklasse, Designet til enestående ydelse ved kontrollerede lydniveauer med medfølgende blæserhub, De 38 mm tykke 180 mm blæsere udnytter kraft, størrelse og tykkelse til massiv luftbevægelseskapacitet, Strømlinet hele vejen igennem for at give komponenterne plads til at trække vejret og en fremragende luftgennemstrømning, Lad dit system trække vejret, Åbent layout med store indtag i bunden og ekstra stor blæserstøtte i bunden giver enestående GPU-køling, Valgfri nylonfiltre foran og i bunden medfølger, så brugeren kan prioritere mellem støvfiltrering eller endnu højere luftgennemstrømning, Strømlinet, åbent interiør giver masser af plads til at trække vejret for komponenterne og maksimerer ydelsespotentialet for både luft- og vandkøling, GPU-køling på næste niveau, Store indtag i bunden og ekstra stor ventilatorstøtte i bunden, Strømlinet indvendigt og udvendigt, Blæserbeslag foran giver fri luftstrøm til de større blæsere, samtidig med at de passer til standardstørrelser på radiatorer og blæsere, Både front- og bundpanel kan understøtte ekstra tykke radiatorer og push-pull-blæserkonfigurationer på op til 420 mm, Syv broløse udvidelsesslots giver mulighed for omfattende tilpasning, Hurtig start, ren finish, Leveres med eksterne kabelstropper til at rydde op bag din computer, Ny, forudinstalleret Nexus 9P Slim PWM-blæserhub, Aftagelig topramme og kabelføringer med kabelstropper gør det nemt at installere og styre kablerne, To robuste drevbakker i stål med vibrationsdæmpende gummigennemføringer for jævn, støjsvag og pålidelig drift, Fire dedikerede SSD-beslag medfølger, Inkluderet GPU-støttebeslag, Hjælper din GPU med at holde sig i vater (samles af brugeren, instruktioner medfølger), Gennemsigtigt nemt, Sømløse paneler af hærdet glas (på TG-modeller) med boltfri top-låsemekanismer for nem håndtering, Topmonteret aerodynamisk PSU-afskærmning med integrerede ARGB-effekter (kun TG-versioner), Integreret støtte til et vandkølingsreservoir på bundkortbakken, Generelt, Formfaktor, Midi tårn, Side med vinduer, Ja, Kompatibilitet med bundkort, ATX, E-ATX, micro ATX, Mini-ITX, SSI-CEB, SSI-EEB, Blæserstyring, Nej, Lagringsplads, 5.25" slots, 0 stk. 3.5" drevbakker, 2 stk. 2.5" drevbakker, 4 stk. Vandkøling, Radiator foran (maks.), 420 mm, Radiator bagpå (maks.), 140 mm, Radiator top (maks.), 360 mm, Dimensioner og vægt, Maks. længde GPU, 461 mm, Maks. længde PSU, 230 mm, Maks. højde CPU-køler, 188 mm, Bredde, 242 mm, Højde, 530 mm, Dybde, 544 mm, Nettovægt, 10.8 kg, Yderligere information, Farve, Hvid, Info om emballage, Emballagens størrelse, 544 x 242 x 530 mm, Emballagens vægt, 13.70 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
EAN: 7340172705239
Varenr.: C79952

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.024 kr2.024 krKøb
2Proshop DK2.111 kr2.111 krKøb
3Teknikproffset DK2.555 kr2.634 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.352 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 2.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.737 kr.

Den nuværende pris på 2.024 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Fractal Design Torrent RGB - White TG Clear Tint - Kabinet - Miditower - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.024 kr260 kr (15%)
28. maj 20261.764 kr39 kr (2%)
27. maj 20261.803 kr40 kr (2%)
25. maj 20261.763 kr8 kr (0%)
24. maj 20261.771 kr42 kr (2%)
23. maj 20261.813 kr277 kr (13%)
22. maj 20262.090 kr7 kr (0%)
21. maj 20262.097 kr2 kr (0%)
20. maj 20262.099 kr51 kr (2%)
18. maj 20262.048 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret