Gå til hovedindhold

Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172702313
Pris fra 1.884 krtil 3.169 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.285 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.686 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1884 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design Torrent RGB Tower Udvidet ATX Sort
1.884 kr
Til butik
Fractal Design Torrent RGB Tower Udvidet ATX Sort billede

Produktinformation

Fractal Design Torrent RGB - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue - ingen strømforsyning (ATX) - sort - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-TOR1A-04
EAN: 7340172702313
Varenr.: 999359142
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort
1.999 kr
Til butik
Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort billede

Produktinformation

Miditower, Extended ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 230mm lang), front med 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-C, 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 & lyd tilslutninger, 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 188 mm, max grafikkortlængde: 46.1 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 180mm (RGB LED) front / 3 x 140mm (RGB LED) bund, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: sort - 5 RGB fans!

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinet
Artikel nr.: FD-C-TOR1A-04
EAN: 7340172702313
Varenr.: 2989955
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Fractal Design Torrent Sort RGB TG Light Tint Kabinet - GEEKD.dk
2.099 kr
Til butik
Fractal Design Torrent Sort RGB TG Light Tint Kabinet - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til køling i tre dimensioner? 🚀 Fractal Design Torrent RGB Light Tint bryder alle regler ved at placere din strømforsyning i toppen og skabe et airflow-monster med ikke mindre end 5 RGB-blæsere fra start. Dette revolutionerende kabinet giver dig t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Computer Kabinet
EAN: 7340172702313
Varenr.: 42913475166445
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design Torrent RGB Tower Udvidet ATX Sort
3.169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.884 kr1.884 krKøb
2Proshop DK1.999 kr1.999 krKøb
3Geekd2.099 kr2.099 krKøb
4Ultrashop3.169 kr3.169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.661 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 1.998 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.789 kr.

Den nuværende pris på 1.884 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Fractal Design Torrent RGB - Black TG Light Tint - Kabinet - Miditower - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.884 kr69 kr (4%)
30. maj 20261.953 kr125 kr (7%)
29. maj 20261.828 kr45 kr (2%)
28. maj 20261.873 kr139 kr (8%)
27. maj 20261.734 kr84 kr (5%)
26. maj 20261.818 kr84 kr (5%)
25. maj 20261.734 kr84 kr (5%)
24. maj 20261.818 kr5 kr (0%)
22. maj 20261.823 kr89 kr (5%)
20. maj 20261.734 kr106 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret