Gå til hovedindhold

Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic

Fractal DesignComputerkomponenterEAN: 7340172706564
Pris fra 1.007 krtil 1.686 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 679 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1007 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fractal Design North XL Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Glass Hvid
1.007 kr
Til butik
Fractal Design North XL Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Glass Hvid billede

Produktinformation

Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - chalk white - Transparent Glass - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FD-C-NOR1X-04
EAN: 7340172706564
Varenr.: 1001934538
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Fractal Design North XL - E-ATX tårn, hærdet glas, hvid
-23%1.159 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Fractal Design North XL - E-ATX tårn, hærdet glas, hvid billede

Produktinformation

Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - chalk white - Transparent Glass - USB/LydFractal Design North XL-systemkabinettet er udviklet til entusiaster, der søger en blanding af ydeevne og æstetisk appel i deres computerbygninger. Dette tower-chassis understøtter et bredt spektrum af bundkort, fra det kompakte mini-ITX til det store udvidede ATX, hvilket gør det til et alsidigt valg til forskellige systemkonfigurationer.Rummeligt designNorth XL-tårnet har plads til en bred vifte af bundkort fra mini-ITX til udvidet ATX, hvilket sikrer kompatibilitet med et bredt udvalg af komponenter til opbygning af et højtydende system.Forbedret kølingNorth XL er udstyret med op til syv blæserpladser, herunder tre 120 mm-blæsere, og understøtter både 420/360 mm-radiatorer foran og 120/140 mm-radiatorer bagpå, hvilket sikrer optimal køling af opsætninger.Effektiv organiseringFunktioner som kabelføring, faste kabelstropper og dedikerede beslag til HDD, SSD og PSU bidrager sammen med støvfiltre til et rent og effektivt byggemiljø, der forbedrer både æstetik og luftgennemstrømning.Generøs udvidelseMed syv udvidelsesslots, fire interne båse og alsidige stik på frontpanelet, herunder USB-C og USB 3.0, giver North XL rigelig plads til systemopgraderinger og tilslutningsmuligheder.GenereltAntal interne bays: 4Egenskaber, systemkabinet: Front støvfilterunderstøtter 120/140 mm radiator bagiPSU-bøjleSSD-bøjleHDD-bøjlefikserede kabelremmeunderstøtter 280/360 mm radiator i toppenPSU-støvfilterkabelruteføringunderstøtter 420/360 mm radiator i fronthøjre panel med stålFarve: KalkhvidKølesystem: Front: 120 mm ventilator...

Produktspecifikationer

Kategori: E-ATX
Vægt: 11.55g
EAN: 7340172706564
Varenr.: 1816323
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Fractal Design North XL - E-ATX tårn, hærdet glas, hvid
-22%1.179 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Fractal Design North XL - E-ATX tårn, hærdet glas, hvid billede

Produktinformation

Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - ingen strømforsyning (ATX) - chalk white - Transparent Glass - USB/LydFractal Design North XL-systemkabinettet er udviklet til entusiaster, der søger en blanding af ydeevne og æstetisk appel i deres computerbygninger. Dette tower-chassis understøtter et bredt spektrum af bundkort, fra det kompakte mini-ITX til det store udvidede ATX, hvilket gør det til et alsidigt valg til forskellige systemkonfigurationer.Rummeligt designNorth XL-tårnet har plads til en bred vifte af bundkort fra mini-ITX til udvidet ATX, hvilket sikrer kompatibilitet med et bredt udvalg af komponenter til opbygning af et højtydende system.Forbedret kølingNorth XL er udstyret med op til syv blæserpladser, herunder tre 120 mm-blæsere, og understøtter både 420/360 mm-radiatorer foran og 120/140 mm-radiatorer bagpå, hvilket sikrer optimal køling af opsætninger.Effektiv organiseringFunktioner som kabelføring, faste kabelstropper og dedikerede beslag til HDD, SSD og PSU bidrager sammen med støvfiltre til et rent og effektivt byggemiljø, der forbedrer både æstetik og luftgennemstrømning.Generøs udvidelseMed syv udvidelsesslots, fire interne båse og alsidige stik på frontpanelet, herunder USB-C og USB 3.0, giver North XL rigelig plads til systemopgraderinger og tilslutningsmuligheder.GenereltAntal interne bays: 4Egenskaber, systemkabinet: Front støvfilterunderstøtter 120/140 mm radiator bagiPSU-bøjleSSD-bøjleHDD-bøjlefikserede kabelremmeunderstøtter 280/360 mm radiator i toppenPSU-støvfilterkabelruteføringunderstøtter 420/360 mm radiator i fronthøjre panel med stålFarve: KalkhvidKølesystem: Front: 120 mm ventilator x 3 / 3 x 140 mm blæser understøttet | Top: 120 mm ventilator x 3 / 2 x 140/180 mm blæser understøttet | Bagside: 120/140 mm ventilator x 1Maks. højde for CPU-køler: 185 mmMaks. længde for videokort: 413 mmMateriale af sidepanel i vindue: Hærdet glasMax størrelse på bundkort: Udvidet ATXModel: TowerSidepanel i vindue: JaStrømforsyning maks. længde: 290 mmUnderstøttede motherboards: ATXmicroATXMini-ITXExtended ATXEkspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 7Interface: 1 x USB 3.1 Gen 2 - USB-C | 2 x USB 3.0 | 1 x audio | 1 x mikrofonUdvidelses-båse: 2 (total) / 2 (fri) x intern - 2.5" | 2 (total) / 2 (fri) x intern - 25" / 35" deltDiverseOverensstemmelsesstandarder: FSCUdstyr inkluderet: TilbehørsskuffeEffektSpecifikationsoverensstemmelse: ATXStrømenhed: Ingen strømforsyningMål og vægtBredde: 24 cmDybde: 50.3 cmHøjde: 50.9 cmVægt: 9.5 kgMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 35.5 cmDybde ved forsendelse: 60.4 cmHøjde ved forsendelse: 60.8 cmVægt ved forsendelse: 11.7 kgProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 år...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: E-ATX
Vægt: 11.55g
EAN: 7340172706564
Varenr.: 1816323
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic
1.207 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fractal Design North XL kridhvid TG klar
1.232 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Fractal Design North XL TG Clear Mid Tower (hvidt)
1.299 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fractal Design North XL TG - Chalk White - Kabinet - Miditower - Hvid
1.499 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Fractal Design North XL Tårn Udvidet ATX Ingen strømforsyning Glass Hvid
1.619 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fractal Design North Xl Glas Midi Tower Hvid
-0%1.686 kr
Før 1.686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.007 kr1.007 krKøb
2Boligcenter DK1.159 kr1.159 krKøb
3Vivas DK1.179 kr1.229 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.207 kr1.207 krKøb
5Teknikproffset DK1.232 kr1.311 krKøb
6Komplett DK1.299 kr1.299 krKøb
7Proshop DK1.499 kr1.499 krKøb
8Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb
9Dustin DK1.686 kr1.772,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic

PriceData har fulgt prisen på Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.007 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 1.354 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.186 kr.

Den nuværende pris på 1.007 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Fractal Design North XL - Tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - kalkhvid - USB/Audio/Mic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.007 kr22 kr (2%)
26. maj 20261.029 kr21 kr (2%)
20. maj 20261.050 kr22 kr (2%)
13. maj 20261.072 kr23 kr (2%)
6. maj 20261.095 kr37 kr (3%)
29. apr. 20261.132 kr108 kr (9%)
28. apr. 20261.240 kr1 kr (0%)
23. apr. 20261.241 kr31 kr (3%)
22. apr. 20261.210 kr157 kr (15%)
5. apr. 20261.053 kr21 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret