Gå til hovedindhold

FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol

FlamcoEludstyrEAN: 8712874132146
Pris fra 260 krtil 423,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 163,75 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 260 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Flamco cubex r trykekspansionsbeholder 14 liter 3 bar
-8%260 kr
Før 284 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Flamco cubex r trykekspansionsbeholder 14 liter 3 bar billede

Produktinformation

Flamco Cubex R trykekspansionsbeholder 14 liter 3 bar

Produktspecifikationer

Mærke: Flamco
Kategori: Kedler og skorstene
Artikel nr.: 13214
EAN: 8712874132146
Varenr.: 2899040
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Flamco ekspansionsbeholder, 0,5 bar, 14 liter
262 kr
Til butik
Flamco ekspansionsbeholder, 0,5 bar, 14 liter billede

Produktinformation

Trykekspansionsbeholder med gummimembran til lukkede varmeanlæg, af stål plade.Standard Flexcon beholdere til centralvarme installationer samt til køleinstallationer med en minimum temperatur på -10 °C og maksimum 50 procent ethylene glycol.Flexcon behold...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Flamco
Kategori: Beholdere & tanke
Farve: galvanized
Størrelse: 14L
EAN: 8712874132146
Varenr.: 370832014
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
14L FLAD TRYKEKSP.BEH GALVANISERET
263,61 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ekspansionsbeholder 3/4' Flad 14 L/ 0,5 bar
301,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Flamco ekspansionsbeholder, 0,5 bar, 14 liter
309 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol
329 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Flamco - Cubex trykekspansionsbeholder, driftstryk maks. 3,0 bar, fortryk 0,5 bar, vandindhold 14 liter
335 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Flamco ekspansionsbeholder, 0,5 bar, 14 liter
399 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
14L Flad Trykeksp.Beh Galvaniseret
407,14 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
14l flad trykeksp.beh galvaniseret
423,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK260 kr299 krKøb
2LavprisVVS262 kr262 krKøb
3EL-GROSSISTEN263,61 kr263,61 krKøb
4VVS.dk301,75 kr301,75 krKøb
5BilligVVS DK309 kr309 krKøb
6CS MEGASTORE DK329 kr368 krKøb
7WATTOO.DK335 kr335 krKøb
8CompletVVS399 kr399 krKøb
9Billigelogvvs.dk407,14 kr407,14 krKøb
10MaintainIt423,75 kr423,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol

PriceData har fulgt prisen på FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol i 155 dage. Laveste pris i perioden er 260 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 349,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 300 kr.

Den nuværende pris på 260 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026260 kr1 kr (0%)
29. maj 2026261 kr1 kr (0%)
28. maj 2026262 kr1 kr (0%)
26. maj 2026263 kr
10. maj 2026263,61 kr16,39 kr (6%)
9. maj 2026280 kr1 kr (0%)
8. maj 2026281 kr1 kr (0%)
7. maj 2026282 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026283 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026284 kr28 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret