Gå til hovedindhold

FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol

FlamcoEludstyrEAN: 8712874132146
Pris fra 255 krtil 423,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 168,75 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 255 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Flamco cubex r trykekspansionsbeholder 14 liter 3 bar
-10%255 kr
Før 284 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Flamco cubex r trykekspansionsbeholder 14 liter 3 bar billede

Produktinformation

Flamco Cubex R trykekspansionsbeholder 14 liter 3 bar

Produktspecifikationer

Mærke: Flamco
Kategori: Kedler og skorstene
Artikel nr.: 13214
EAN: 8712874132146
Varenr.: 2899040
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Flamco ekspansionsbeholder, 0,5 bar, 14 liter
258 kr
Til butik
Flamco ekspansionsbeholder, 0,5 bar, 14 liter billede

Produktinformation

Trykekspansionsbeholder med gummimembran til lukkede varmeanlæg, af stål plade.Standard Flexcon beholdere til centralvarme installationer samt til køleinstallationer med en minimum temperatur på -10 °C og maksimum 50 procent ethylene glycol.Flexcon behold...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Flamco
Kategori: Beholdere & tanke
Farve: galvanized
Størrelse: 14L
EAN: 8712874132146
Varenr.: 370832014
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ekspansionsbeholder 3/4' Flad 14 L/ 0,5 bar
301,75 kr
Til butik
Ekspansionsbeholder 3/4' Flad 14 L/ 0,5 bar billede

Produktinformation

Fortryk 0,5 bar Max driftstryk 3,0 bar Max. systemtemperatur 120 ° C Max. temperatur ved membran 70 °C. Tåler max. 50% glykol eller max. 35% IPA sprit. Kan anvendes til solvarme- og jordvarmeanlæg Benyt vægophæng til Type R beholdere Kvalitetsstål

Produktspecifikationer

Mærke: Flamco
Kategori: Lukkede ekspansionsbeholdere
EAN: 8712874132146
Varenr.: 370832014
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Flamco ekspansionsbeholder, 0,5 bar, 14 liter
309 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol
329 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Flamco - Cubex trykekspansionsbeholder, driftstryk maks. 3,0 bar, fortryk 0,5 bar, vandindhold 14 liter
335 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
14L Flad Trykeksp.Beh Galvaniseret
407,14 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
14l flad trykeksp.beh galvaniseret
423,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK255 kr294 krKøb
2LavprisVVS258 kr258 krKøb
3VVS.dk301,75 kr301,75 krKøb
4BilligVVS DK309 kr309 krKøb
5CS MEGASTORE DK329 kr368 krKøb
6WATTOO.DK335 kr335 krKøb
7Billigelogvvs.dk407,14 kr407,14 krKøb
8MaintainIt423,75 kr423,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol

PriceData har fulgt prisen på FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol i 155 dage. Laveste pris i perioden er 255 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 349,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 295 kr.

Den nuværende pris på 255 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for FLAMCO Cubex R 14 liter rund flad trykekspansionsbeholder med gummimembran, Galvaniseret udvendigt. Tåler op til 50% glykol de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026255 kr2 kr (1%)
2. jun. 2026257 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026258 kr1 kr (0%)
31. maj 2026259 kr1 kr (0%)
30. maj 2026260 kr1 kr (0%)
29. maj 2026261 kr1 kr (0%)
28. maj 2026262 kr1 kr (0%)
26. maj 2026263 kr
10. maj 2026263,61 kr16,39 kr (6%)
9. maj 2026280 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret