Gå til hovedindhold

Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm

FiskarsHjem og haveInertiaDrive teknologiMiljøvenlig have- og plæneplejeEAN: 6411501138729

Fiskars StaySharp Plus håndplæneklipper med revolutionerende InertiaDrive teknologi. Miljøvenlig, støjsvag og 40% lettere at skubbe end konkurrenter. Læs mere

Pris fra 1.535 krtil 1.999 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 464 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.479 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1535 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars StaySharp Plus håndplæneklipper
1.535 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Fiskars - Staysharp Plus Cylinderklipper
1.679,95 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Fiskars Staysharp Plus håndplæneklipper
1.699 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars StaySharp Plus
1.740 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fiskars Staysharp Plus håndplæneklipper
1.799 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm
1.845 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Fiskars StaySharp Plus plæneklipper med hjul
1.950 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Fiskars Staysharp Plus håndplæneklipper
1.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj1.535 kr1.535 krKøb
2Gucca.dk1.679,95 kr1.679,95 krKøb
3LavprisEl1.699 kr1.699 krKøb
4Proshop DK1.740 kr1.740 krKøb
5Greenline1.799 kr1.799 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.845 kr1.914 krKøb
7Teknikproffset DK1.950 kr2.029 krKøb
8BilligVVS DK1.999 kr1.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Fiskars StaySharp Plus håndplæneklipper

Fiskars

Fiskars StaySharp Plus håndplæneklipper med revolutionerende InertiaDrive teknologi. Miljøvenlig, støjsvag og 40% lettere at skubbe end konkurrenter.

• håndplæneklipper
• cylinderklipper
• manuel plæneklipper
• fiskars klipper
• miljøvenlig plæneklipper
• støjfri plæneklipper
• staysharp
• Miljøvenlig have- og plænepleje
• InertiaDrive teknologi

Beskrivelse

Fiskars StaySharp Plus håndplæneklipper kombinerer fantastisk teknologi med overlegen ergonomi og leverer en førsteklasses skæreydelse uden behov for benzin, olie, opladning eller støj. Plæneklipperen er udstyret med InertiaDrive teknologi, som giver 75% bedre skæreeffekt sammenlignet med normale håndplæneklippere. Den unikke græsudledningseffekt kaster græsset fremad og væk fra dine fødder. Med justerbar klippehøjde fra 4-10 cm og et behageligt, justerbart håndtag er den perfekt til klimabevidste haveejere, der ønsker en effektiv og støjsvag løsning til plænepleje.

Specifikationer

hjul:4 hjul
vægt:18.6 kg
bredde:61 cm
garanti:2 år
længde:122 cm
materiale:Stål og plast
teknologi:InertiaDrive
energikilde:Manuel
støjniveau:Næsten lydløs
klippebredde:43 cm
klippehøjde_max:10 cm
klippehøjde_min:4 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Skal jeg bruge benzin eller elektricitet?

Nej, Fiskars StaySharp Plus er 100% manuel og kræver ingen benzin, olie eller elektricitet. Den er miljøvenlig og støjsvag.

Hvor bred er klippebredden?

Klippebredden er 43 cm, hvilket gør den ideel til mellemstore og mindre haveparceller med god manøvredygtighed.

Er den svær at skubbe?

Nej, takket være InertiaDrive teknologien er den 40% lettere at skubbe end sammenlignelige håndplæneklippere og har 75% bedre klippestyrke.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm

PriceData har fulgt prisen på Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.479 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 1.973 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.660 kr.

Den nuværende pris på 1.535 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Fiskars StaySharp Plus - Spolemaskine - 122 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.535 kr164 kr (10%)
28. maj 20261.699 kr19,05 kr (1%)
27. maj 20261.679,95 kr19,05 kr (1%)
26. maj 20261.699 kr164 kr (11%)
22. maj 20261.535 kr164 kr (10%)
19. maj 20261.699 kr164 kr (11%)
17. maj 20261.535 kr205 kr (12%)
13. maj 20261.740 kr80 kr (4%)
12. maj 20261.820 kr77 kr (4%)
11. maj 20261.897 kr76 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret