Gå til hovedindhold

Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder

Pris fra 1.399 krtil 1.739 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 340 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.322 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1399 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 20 lys, 14 meter
1.399 kr
Til butik
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 20 lys, 14 meter billede

Produktinformation

Festlig udendørs belysning med 20 globeformede lys Skab en magisk stemning i haven, på terrassen eller altanen med denne udendørs lyskæde fra Philips Hue. Lyskæden har 20 brudsikre, globeformede pærer fordelt på en 14 meter lang sort ledning, som er vejrb...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Udendørs lyskæder
Farve: black
Størrelse: 14 meters
EAN: 8720169371538
Varenr.: 2099371531
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 20 lys, 14 meter
1.422 kr
Til butik
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 20 lys, 14 meter billede

Produktinformation

Udendørs lyskæde med farverigt lys til haven og terrassen Med denne Philips Hue Festavia Globe lyskæde får du nemt stemning på altanen, terrassen eller i haven. Lyskæden har 20 robuste, globeformede LED-pærer fordelt på 14 meter sort ledning, og den er la...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Dekorativ belysning
Farve: black
Størrelse: 14 meters
EAN: 8720169371538
Varenr.: 2099371531
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 14 m
1.422 kr
Til butik
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 14 m billede

Produktinformation

Philips Hue Festavia lyskæder er de perfekte tilføjelser til ethvert indendørs og udendørs område i dit hjem, hvor du gerne vil pynte op til alt fra højtider og festlige begivenheder til en hyggelig hverdagsstemning. Denne Festavia Globe lyskæde har 20 brudsikre, globeformede pærer på en 14 meter lang ledning i sort. Disse intelligente pærer kan lyse i millioner af farver og nuancer af hvidt lys, og hver pære kan udskiftes, hvis det bliver nødvendigt. Lyskæden er designet til at kunne modstå al slags vejr, hvilket gør den ideel til at skabe en hyggelig glød eller farverig feststemning i haven, på terrassen eller på altanen. Du finder et bredt udvalg af forudindstillede scener og dynamiske lyseffekter i Hue appen, og du kan også tilpasse dine egne lysindstillinger. Du kan endda synkronisere dine Festavia lyskæder med din musik, så lyset pulserer, blinker og skifter farve i takt til musikken.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: 929004581901
EAN: 8720169371538
Varenr.: 3399901
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 20 lys, 14 meter
1.499 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 20 lys, 14 meter
1.599 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Festavia Hue udendørs lyskæde med globepærer, 14 meter, 20 pære
1.649 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White and Color Gradient Festavia Udendørs lyskæde med globepærer - 14 m
1.649 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder
1.734 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Festavia Globe udendørs lyskæde, 20 lys, 14 meter
1.739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.399 kr1.399 krKøb
2LavprisEl1.422 kr1.422 krKøb
3Proshop DK1.422 kr1.422 krKøb
4LavprisVVS1.499 kr1.499 krKøb
5Greenline1.599 kr1.599 krKøb
6Butik24 DK1.649 kr1.649 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.649 kr1.649 krKøb
8Lampemesteren DK1.734 kr1.734 krKøb
9BilligVVS DK1.739 kr1.739 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder

PriceData har fulgt prisen på Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.238 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 1.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.413 kr.

Den nuværende pris på 1.399 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Festavia Globe lyskæde 14 m 20 pærer IP65 Philips Hue - Altan - Moderne - Metal - Med flere lyskilder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.399 kr15 kr (1%)
26. maj 20261.384 kr16 kr (1%)
23. maj 20261.368 kr16 kr (1%)
15. maj 20261.384 kr23 kr (2%)
12. maj 20261.361 kr23 kr (2%)
6. maj 20261.384 kr28 kr (2%)
27. apr. 20261.356 kr34 kr (3%)
25. apr. 20261.322 kr22 kr (2%)
22. apr. 20261.344 kr6 kr (0%)
21. apr. 20261.350 kr85 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret