Gå til hovedindhold

Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238)

Nordic WinterLamperNaturtro designJuledekoration hjemmetEAN: 5705858719849

Nordic Winter LIFA kunstigt juletræ med 410 LED-lys og stjerne. Luksus naturtro PE/PVC materiale i fuld størrelse 260x170cm med stabil metalfod. Læs mere

Pris fra 1.999 krtil 2.999 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.000 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.900 kr 28. maj

Sammenlign priser på Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1999 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Lifa kunstigt juletræ med lys, 260 x 170 cm
1.999 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordic Winter Lifa kunstigt juletræ med lys, 260 x 170 cm
2.087 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238)
2.087,53 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Juletræ kunstig PE/PVC "LIFA", Klasse A+, m/LED og stjerne,mix, 4 størrelser - 260 x 170 cm
2.399 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Lifa kunstigt juletræ med lys, 260 x 170 cm
2.399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Lifa kunstigt juletræ med lys, 260 x 170 cm
2.775 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordic Winter Lifa kunstigt juletræ med lys, 260 x 170 cm
2.875 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
Kunstigt juletræ LIFA 260 x 170 cm m/LED og stjerne - NORDIC WINTER
2.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.999 kr1.999 krKøb
2LavprisEl2.087 kr2.087 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.087,53 kr2.286,53 krKøb
4Bolig & Haven2.399 kr2.399 krKøb
5Greenline2.399 kr2.399 krKøb
6BilligVVS DK2.775 kr2.775 krKøb
7LavprisVVS2.875 kr2.875 krKøb
8Havehobby.dk2.999 kr2.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordic Winter LIFA Kunstigt Juletræ 260 x 170 cm

Nordic Winter

Nordic Winter LIFA kunstigt juletræ med 410 LED-lys og stjerne. Luksus naturtro PE/PVC materiale i fuld størrelse 260x170cm med stabil metalfod.

• juletræ kunstig
• christmas tree
• kunstigt juletræ
• nordic winter træ
• lifa træ
• led juletræ
• juletræ med lys
• Juledekoration hjemmet
• Naturtro design

Beskrivelse

Nordic Winter LIFA kunstigt juletræ er et luksus naturtro træ i premium PE/PVC materiale mix. Med sine 260 cm højde og 170 cm bredde fylder det flot i hjemmet med 1647 grankviste for realistisk udseende. Træet kommer med 410 LED-lys monteret på grenene plus en topstjerne med 20 LED-lys der kan kobles sammen. Den stabile metalfod gør det nemt at opstille, og den afstivede top sikrer stjernen sidder fast. Træet leveres sammenklappet og er nemt at samle og pakke ned efter jul. Dette miljøvenlige alternativ til naturlige juletræer kan bruges år efter år uden at fælde eller tiltrække insekter.

Specifikationer

fod:Metalfod
farve:Grøn
bredde:170 cm
højde:260 cm
klasse:A+
led_lys:410 LED
levering:Sammenklappet
materiale:PE/PVC mix
spænding:230V
anvendelse:Indendørs
grankviste:1647 stk
stjerne_lys:20 LED

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er træet nemt at samle?

Ja, træet leveres sammenklappet og er designet til hurtig og nem opsætning med metalfod og farvekodede grene.

Kan træet bruges udendørs?

Nej, dette juletræ er kun beregnet til indendørs brug på grund af LED-systemet og materialerne.

Hvor mange LED-lys har træet?

Træet har i alt 430 LED-lys - 410 på grenene og 20 i topstjernen som kan kobles sammen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238)

PriceData har fulgt prisen på Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.756 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.145 kr.

Den nuværende pris på 1.999 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Falk kunstigt juletræ PE/PVC 'LIFA', klasse A+, 260x170 cm med LED og stjerne NORDIC WINTER (780-238) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.999 kr99 kr (5%)
28. maj 20261.900 kr
26. maj 20261.900,1 kr186,9 kr (9%)
12. maj 20262.087 kr
11. maj 20262.087,53 kr
4. maj 20262.087 kr
2. maj 20262.087,53 kr158,47 kr (7%)
30. apr. 20262.246 kr102 kr (4%)
28. apr. 20262.348 kr51 kr (2%)
27. apr. 20262.399 kr51 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret