Gå til hovedindhold

Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205)

Nordic WinterLamperPremium PE/PVC mixJuledekorationEAN: 5705858719764

Nordic Winter Alva kunstigt juletræ i premium PE/PVC kvalitet. Måler 170x116 cm med metalfod. Allergivenligt, genanvendeligt og nemt at samle. Læs mere

Pris fra 445,66 krtil 799 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 353,34 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 445.66 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205)
445,66 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Alva kunstigt juletræ, 170 x 116 cm
469 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NORDIC WINTER Christmas tree artificial PE/PVC - 170x116 cm - "ALVA" Class A
470 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Alva kunstigt juletræ, 170 x 116 cm
509 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordic Winter Alva kunstigt juletræ, 170 x 116 cm
525 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Alva kunstigt juletræ, 170 x 116 cm
539 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Juletræ kunstig PE/PVC "ALVA", Klasse A, u/LED, 3 størrelser - 170 x 116 cm
-9%639 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Juletræ kunstig PE/PVC ALVA, Klasse A, 170x116 cm u/LED NORDIC WINTER
699 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
Kunstigt NORDIC WINTER juletræ ALVA 170 x 116 cm u/LED-lys
799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK445,66 kr484,66 krKøb
2LampeGuru.dk469 kr469 krKøb
3Proshop DK470 kr509 krKøb
4Greenline509 kr509 krKøb
5LavprisEl525 kr525 krKøb
6BilligVVS DK539 kr539 krKøb
7Bolig & Haven639 kr639 krKøb
8Homeshop DK699 kr699 krKøb
9Havehobby.dk799 kr799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordic Winter Alva kunstigt juletræ 170x116 cm

Nordic Winter

Nordic Winter Alva kunstigt juletræ i premium PE/PVC kvalitet. Måler 170x116 cm med metalfod. Allergivenligt, genanvendeligt og nemt at samle.

• juletræ
• kunstigt juletræ
• juledekoration
• julepynt
• gran
• nordic winter
• alva juletræ
• Juledekoration
• Premium PE/PVC mix

Beskrivelse

Nordic Winter Alva er et premium kunstigt juletræ i PE/PVC mix kvalitet, som kombinerer det bedste fra begge materialer for en naturtro oplevelse. Træet måler 170 cm høj og 116 cm bred, hvilket gør det perfekt til danske hjem hvor pladsen kan være begrænset. Med 547 gran kviste i alt (446 PVC + 101 PE) skaber det en tæt og fyldig profil. Juletræet leveres med stabil metalfod og er sammenklappet i 2 dele for nem opbevaring. Det er allergivenligt og fælder ikke nåle som naturlige træer. Brandtestet efter europæiske standarder (CE, RoHS, EN71-2, REACH). Perfekt til familier der ønsker julehygge uden bekymringer om allergier eller rengøring. Kan bruges år efter år og bidrager til en grønnere jul.

Specifikationer

fod:Metalfod inkluderet
serie:Alva
bredde:116 cm
højde:170 cm
klasse:A - Premium kvalitet
lyskilde:Ingen (egen lyskæde kan tilsættes)
pe_grene:101 stk
materiale:PE/PVC mix, brand hæmmende
pvc_grene:446 stk
anvendelse:Kun indendørs
opbevaring:Sammenklappet i 2 dele
grene_total:547 stk
godkendelser:CE, RoHS, EN71-2, REACH

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på PE og PVC i juletræer?

PVC skaber bløde flade nåle mens PE giver tredimensionelle formstøbte nåle. Kombinationen giver den mest naturtro oplevelse.

Er træet allergivenligt?

Ja, det kunstige juletræ er allergivenligt og fælder ikke nåle som naturlige træer. Perfekt til familier med allergier.

Kan jeg bruge min egen lyskæde?

Ja, træet leveres uden lys så du kan tilsætte din foretrukne lyskæde og julebelysning efter eget valg.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205)

PriceData har fulgt prisen på Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 412 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 500 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 472 kr.

Den nuværende pris på 445,66 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Falk kunstigt juletræ PE/PVC ALVA, klasse A, 170x116 cm m/LED NORDIC WINTER (780-205) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 2026445,66 kr36,34 kr (8%)
30. apr. 2026482 kr17 kr (3%)
10. apr. 2026499 kr14 kr (3%)
9. apr. 2026485 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026486 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026485 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026484 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026483 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026484 kr10 kr (2%)
29. mar. 2026474 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret