Gå til hovedindhold

Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100)

Faber-CastellHåndarbejde og hobbyEAN: 4005401164906
Pris fra 354 krtil 598,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 244,95 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 345 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 354 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Faber-Castell Black Edition triangular Tin box 100 ass
354 kr
Til butik
Faber-Castell Black Edition triangular Tin box 100 ass billede

Produktinformation

Black Edition-farveblyanterne har en vidunderlig blød og levende farvegengivelse takket være SuperSoft-blyet. Blyantens høje pigmentering gør dem ideelle til male- og tegneteknikker på lyst, farvet og mørkt papir. Blyanternes ergonomiske trekantede form sikrer automatisk den rigtige grebsposition og optimal komfort, når du tegner og maler.

Produktspecifikationer

Kategori: Skrive og Tegnevaerktoejer
Artikel nr.: 116490
EAN: 4005401164906
Varenr.: 3274126
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100)
428 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Faber-Castell Black Edition farveblyanter - 100 stk. i metaletui
-4%529 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Faber-Castell Black Edition farveblyanter - 100 stk. i metaletui billede

Produktinformation

Farveblyanter til kreativ leg og hobbySlip fantasien løs med Faber-Castell Black Edition - et stort sæt med 100 farveblyanter i et praktisk metaletui. De sorte skafter giver et stilrent look, mens det brede udvalg af nuancer indbyder til timevis af tegning, farvelægning og kreative projekter.Perfekt til børn, hobby og skoleDet komplette udvalg af farver gør sættet oplagt til alt fra skitser og plakater til farvelægningsbøger og skoleopgaver. Metaletuiet hjælper med at holde blyanterne samlet og beskyttede, så de nemt kan tages med til hobbyrum, klasseværelse eller på farten.Type: FarveblyanterSerie: Black EditionAntal: 100 stk.Emballage: MetaletuiBrand: Faber-Castell...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Aktivitetslegetøj
Vægt: 1.01g
EAN: 4005401164906
Varenr.: 2139068
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Faber-Castell Black Edition farveblyanter - 100 stk. i metaletui
-4%549 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Faber-Castell Farveblyanter - Trekantet - Black Edition - 100 St
598,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK354 kr393 krKøb
2CS MEGASTORE DK428 kr467 krKøb
3Boligcenter DK529 kr529 krKøb
4Vivas DK549 kr628 krKøb
5Kids-world.dk598,95 kr598,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100)

PriceData har fulgt prisen på Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 345 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 417 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 374 kr.

Den nuværende pris på 354 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Faber-Castell Black Edition - Farvet blyant - for farvet papir, mørkt papir - superblød - diverse klare farver (pakke med 100) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026354 kr3 kr (1%)
5. maj 2026351 kr3 kr (1%)
1. maj 2026354 kr63 kr (15%)
30. apr. 2026417 kr38 kr (10%)
29. apr. 2026379 kr38 kr (9%)
27. apr. 2026417 kr66 kr (19%)
20. apr. 2026351 kr33 kr (9%)
18. apr. 2026384 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026385 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026386 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret