Gå til hovedindhold

Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m

EurodrainHjem og haveEAN: 4021922131289
Pris fra 19,78 krtil 2.000 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.980,22 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17,84 kr 7. maj

Sammenlign priser på Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 19.78 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m
19,78 kr
Til butik
Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m billede

Produktinformation

Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m

Produktspecifikationer

EAN: 4021922131289
Varenr.: 15843173564751
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
100 meter Eurodrain PE drænrør 80 mm, sort
1.799 kr
Til butik
100 meter Eurodrain PE drænrør 80 mm, sort billede

Produktinformation

Eurodrain PE Drænrør sort 80/71,5 mm - 100 meter Kraftig, slagfast og fleksibel drænrør fra Hegler Ø 80/71,5 mm. Sort drænrør 100 meter Slids 1,8 x 10 mm. Materiale PE Ved dræning forstås opsamling og afledning af grundvand. Mange steder er det nødvendi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eurodrain
Kategori: Dræn & kloak
Farve: black
Størrelse: 80 mm x 100 m
EAN: 4021922131289
Varenr.: 198240080
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter Eurodrain drænrør 80/71,5 mm
1.900 kr
Til butik
100 meter Eurodrain drænrør 80/71,5 mm billede

Produktinformation

Eurodrain slagfast og fleksibelt drænrør til opsamling og afledning af grundvand. Anvendes i moser og jernholdig jorde, eller hvor der er behov for en større afvandingsvolumen. Teknisk data: - Materiale: PE- Indv. diamter: 71,5 mm- Udv. diamter: 80 mm- Hu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eurodrain
Kategori: Afløb & kloak
Farve: black
Størrelse: 80 mm x 100 m
EAN: 4021922131289
Varenr.: 198240080
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Eurodrain PE drænrør 80 mm, sort
2.000 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN19,78 kr19,78 krKøb
2CompletVVS1.799 kr1.799 krKøb
3LavprisVVS1.900 kr1.900 krKøb
4BilligVVS DK2.000 kr2.000 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m

PriceData har fulgt prisen på Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m i 162 dage. Laveste pris i perioden er 17,84 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 865 kr.

Den nuværende pris på 19,78 kr er 98% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 99% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør med 1,8 x 10 mm slids, 100 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202619,78 kr1,94 kr (11%)
7. maj 202617,84 kr1.781,16 kr (99%)
6. maj 20261.799 kr1.781,16 kr (9984%)
23. apr. 202617,84 kr1.581,16 kr (99%)
22. apr. 20261.599 kr1.581,16 kr (8863%)
19. apr. 202617,84 kr1.581,16 kr (99%)
18. apr. 20261.599 kr1.581,16 kr (8863%)
15. apr. 202617,84 kr1.422,16 kr (99%)
14. apr. 20261.440 kr1.422,16 kr (7972%)
21. mar. 202617,84 kr1.422,16 kr (99%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret