Gå til hovedindhold

Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m

EurodrainHjem og haveEAN: 4021922143107
Pris fra 46,8 krtil 4.199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.152,2 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 42,31 kr 7. maj

Sammenlign priser på Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 46.8 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m
46,8 kr
Til butik
Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m billede

Produktinformation

Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m

Produktspecifikationer

EAN: 4021922143107
Varenr.: 15843174154575
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Eurodrain PE drænrør m/filt 80 mm
3.399 kr
Til butik
100 meter Eurodrain PE drænrør m/filt 80 mm billede

Produktinformation

Eurodrain PE Drænrør m/filt 80/71,5 mm - 100 meter Kraftig, slagfast og fleksibel drænrør fra Hegler Ø 80/71,5 mm. Sort drænrør Med PP700 tæppefilter 100 meter Slids 1,8 x 10 mm. Materiale PE Ved dræning forstås opsamling og afledning af grundvand. Mang...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eurodrain
Kategori: Dræn & kloak
Størrelse: 100m
EAN: 4021922143107
Varenr.: 198242080
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter Eurodrain drænrør med filt 80/71,5 mm
3.399 kr
Til butik
100 meter Eurodrain drænrør med filt 80/71,5 mm billede

Produktinformation

Eurodrain slagfast og fleksibelt drænrør med PP700 tæppefilter til opsamling og afledning af grundvand. Anvendes i moser og jernholdig jorde, eller hvor der er behov for en større afvandingsvolumen. Teknisk data:- Materiale: PE- Indv. diamter: 71,5 mm- Ud...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eurodrain
Kategori: Afløb & kloak
Størrelse: 100m
EAN: 4021922143107
Varenr.: 198242080
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Eurodrain 80/71,5 mm PE-drnrr, 1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m
3.877 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
100 meter Eurodrain PE drænrør m/filt 80 mm
4.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN46,8 kr46,8 krKøb
2BilligVVS DK3.399 kr3.399 krKøb
3LavprisVVS3.399 kr3.399 krKøb
4WATTOO.DK3.877 kr3.877 krKøb
5CompletVVS4.199 kr4.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m

PriceData har fulgt prisen på Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m i 162 dage. Laveste pris i perioden er 42,31 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 3.888 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.327 kr.

Den nuværende pris på 46,8 kr er 98% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 99% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Eurodrain 80/71,5 mm PE-drænrør m/1,8 x 10 mm slids/PP700, 100 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202646,8 kr4,49 kr (11%)
7. maj 202642,31 kr3.356,69 kr (99%)
6. maj 20263.399 kr3.356,69 kr (7934%)
23. apr. 202642,31 kr3.845,69 kr (99%)
22. apr. 20263.888 kr3.845,69 kr (9089%)
19. apr. 202642,31 kr3.845,69 kr (99%)
18. apr. 20263.888 kr3.845,69 kr (9089%)
15. apr. 202642,31 kr3.845,69 kr (99%)
14. apr. 20263.888 kr3.845,69 kr (9089%)
21. mar. 202642,31 kr3.845,69 kr (99%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret