Gå til hovedindhold

Estée Lauder Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige

Estée LauderAnsigtsmakeupEAN: 0887167466708
Pris fra 299 krtil 469 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 170 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 229 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 299 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Foundation SPF 45 35 ml
299 kr
Til butik
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Foundation SPF 45 35 ml billede

Produktinformation

⭐ SPF 45 bredspektret beskyttelse · Opbyggelig, medium dækning med strålende finish · Hudpleje-beriget formel med probiotisk teknologi Giv huden et fugtmættet, sundt udseende med en foundation, der kombinerer høj solbeskyttelse og pleje i ét. Denne lette, komfortable formel smelter ind i huden, udjævner tone og tekstur og efterlader en naturlig, strålende glød – uden at føles tung eller kaget. Perfekt til dig, der ønsker synligt pænere hud med ensartet dækning og samtidig effektiv UVA/UVB-beskyttelse. Fordele SPF 45 med bredspektret UVA/UVB-beskyttelse hjælper med at skærme mod solens stråler i hverdagen. Opbyggelig, medium dækning udjævner rødme og ujævnheder, mens hudens naturlige udtryk bevares. Strålende, fugtmættet finish der giver en frisk “your-skin-but-better” glød. Hudpleje-beriget med bl.a. probiotisk teknologi og planteekstrakter (herunder chia), der hjælper med at berolige og styrke hudens velbefindende. Antioxidant beskyttelse, der hjælper med at modvirke påvirkninger fra miljø og forurening. Behagelig, åndbar konsistens som lægger sig jævnt og pænt – også på mere tørre områder. Velegnet til normal, tør og kombineret hud. Sådan bruger du produktet Forbered huden: Rens, fugt og påfør eventuelt primer efter behov. Dosér 1–2 pump på håndryggen. Påfør med fingre, svamp eller foundationbørste fra midten af ansigtet og udad. Byg dækningen op, hvor du har brug for det, ved at lægge et ekstra tyndt lag. Ønsker du ekstra holdbarhed eller mindre glans i T-zonen, kan du afslutte med en let, transparent pudder. Resultat Huden ser mere ensartet, rolig og frisk ud med en naturlig glød. Ujævnheder tones ned, komforten er i top, og du får daglig solbeskyttelse uden at gå på kompromis med en smuk, hudlignende finish. Ideel som din pålidelige “go-to” foundation året rundt.

Produktspecifikationer

Mærke: Estee Lauder
Kategori: Foundation
Størrelse: 35.00ml
Artikel nr.: 887167466708
EAN: 0887167466708
Varenr.: 887167466708
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Esteé Lauder Futurist Hydra Rescue SPF 45 4N1 Shell Beige 35 ml
310 kr
Til butik
Esteé Lauder Futurist Hydra Rescue SPF 45 4N1 Shell Beige 35 ml billede

Produktinformation

Dækning + pleje: med kraften fra effektiv hudpleje fra Estée Lauder. Åndbar makeup, der giver fuld dækning, plejer huden og giver 12 timers strålende glød. Denne fugtgivende makeup er spækket med vores ionladede vand samt probiotika-teknologi og ekstrakt af chiafrø. Produktspecifikationer - Lindrer synlig rødme og irritation - Beskytter mod forurening med antioxidanter - Fugter øjeblikkeligt og hele dagen - Bredspektret UVA-/UVB-beskyttelse - Ser perfekt og glat ud - Er farveægte - Fuld dækning - Fejlfri, strålende finish - Ekstrakt af chiafrø: nærende - Probiotika-teknologi: lindrende -Ionladet vand: fugtgivende - Fås i 20 nuancer Denne lette formel med fuld dækning ensarter øjeblikkeligt hudtonen samt dækker rødme, mørke pletter og små skønhedsfejl. Redder huden med lindrende og udfyldende fugt. Det er makeup, der ser fin ud og oplyser huden med en øjeblikkelig strålende glød - som holder i 12 timer. Holder hele dagen.

Produktspecifikationer

Kategori: Makeup
Artikel nr.: 887167466708
EAN: 0887167466708
Varenr.: 3069532
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue SPF45 Shell Beige 4N1 35ml
-25%315 kr
Før 420 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 - 35 ml - 4N1 Shell Beige
-25%341,25 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige
361 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 05 4N1 Shell Beige
-16%384 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Shell Beige 4N1 - 35 ml
426 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Shel
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK299 kr328 krKøb
2Proshop DK310 kr349 krKøb
3Cocopanda DK315 kr315 krKøb
4NiceHair.dk341,25 kr341,25 krKøb
5Teknikproffset DK361 kr410 krKøb
6Bangerhead DK384 kr384 krKøb
7NordicFeel DK426 kr426 krKøb
8Lyko DK469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige

PriceData har fulgt prisen på Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige i 171 dage. Laveste pris i perioden er 229 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 308 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 274 kr.

Den nuværende pris på 299 kr er 9% over normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml #4N1 Shell Beige de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 2026299 kr70 kr (31%)
22. apr. 2026229 kr70 kr (23%)
21. apr. 2026299 kr70 kr (31%)
9. apr. 2026229 kr30 kr (12%)
8. apr. 2026259 kr30 kr (13%)
31. mar. 2026229 kr30 kr (12%)
30. mar. 2026259 kr30 kr (13%)
24. mar. 2026229 kr10 kr (4%)
20. mar. 2026239 kr20 kr (8%)
17. mar. 2026259 kr10 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret