Gå til hovedindhold

Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco

Estee LauderAnsigtsmakeupEAN: 0887167466685
Pris fra 259 krtil 469 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 210 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 249 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 259 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 35 ml
259 kr
Til butik
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 35 ml billede

Produktinformation

✨ SPF 45 bredspektret beskyttelse · Fugtig glød hele dagen · Opbyggelig, naturlig dækning Let som hudpleje, effektiv som makeup: Denne fugtgivende foundation kombinerer strålende, opbyggelig dækning med avanceret hudpleje og høj solbeskyttelse. Den udjævner hudtonen, dæmper synlig rødme og giver en frisk, levende glød uden at føles tung eller kaget. Formlen er beriget med et vandbindende kompleks, probiotisk teknologi og chiafrø-ekstrakt, der hjælper med at berolige huden, støtte fugtbarrieren og beskytte mod miljømæssige påvirkninger. Fordele Bredspektret SPF 45, der hjælper med at beskytte mod både UVA- og UVB-stråler. Opbyggelig medium dækning med naturlig, strålende finish. Fugter intensivt og føles åndbar og komfortabel på huden. Udjævner hudtonen og reducerer synligheden af rødme og ujævnheder. Beriget med probiotisk teknologi, antioxidanter og chiafrø-ekstrakt. Velegnet til normal, tør og kombineret hud – ideel til hud, der føles tør eller stresset. Sådan bruger du produktet Ryst før brug. Påfør 1–2 pump på ren, fugtet hud. Start i midten af ansigtet og ton udad med fingre, pensel eller svamp. Opbyg dækning der, hvor du ønsker mere udjævning. Afslut eventuelt med en let pudder i T-zonen for ekstra holdbarhed. Ved længere tids ophold i solen: Genpåfør efter behov. Bemærk, at makeup med SPF ikke erstatter dedikeret solcreme ved intensiv soleksponering. Resultat En jævn, strålende hud med behagelig fugt og naturlig dækning, der lader din egen glød skinne igennem – samtidig med at huden hjælpes godt på vej af plejende ingredienser og høj solbeskyttelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Estee Lauder
Kategori: Foundation
Størrelse: 35.00ml
Artikel nr.: 887167466685
EAN: 0887167466685
Varenr.: 887167466685
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 - 35 ml - 2C3 Fresco
-25%341,25 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 - 35 ml - 2C3 Fresco billede

Produktinformation

Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 - 2C3 Fresco er en foundation, der giver **den perfekte kombination af dækning og pleje**. Den har en let formel, som **føles åndbar på huden**, og giver **fuld dækning**, så alle skønhedsfejl,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Estee Lauder
Kategori: Foundations & Concealers
EAN: 0887167466685
Varenr.: 87101
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 01 2C3 Fresco
-17%378 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 01 2C3 Fresco billede

Produktinformation

Dækning + pleje: med kraften fra effektiv hudpleje fra Estée Lauder. Åndbar makeup, der giver fuld dækning, plejer huden og giver 12 timers strålende glød. Denne fugtgivende makeup er spækket med vores ionladede vand samt probiotika-teknologi og ekstrakt af chiafrø. Kliniske tests viser: LINDRER synlig rødme og irritation. BESKYTTER mod forurening med antioxidanter. FUGTER øjeblikkeligt og hele dagen. Denne lette formel med fuld dækning ensarter øjeblikkeligt hudtonen samt dækker rødme, mørke pletter og små skønhedsfejl. Redder huden med lindrende og udfyldende fugt. Det er makeup, der ser naturlig ud og oplyser huden med en øjeblikkelig strålende glød - som holder i 12 timer. Holder hele dagen. Bredspektret UVA-/UVB-beskyttelse. Ser perfekt og glat ud. Er farveægte. Fås i 2 nuancer. Fuld dækning. Fejlfri, strålende finish. FREMHÆVEDE INGREDIENSER Ekstrakt af chiafrø: nærende Probiotika-teknologi: lindrende Ionladet vand: fugtgivende Fakta om formlen: Frittørrende sprit...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Foundation
Vægt: 69g
Artikel nr.: PE0W010000
EAN: 0887167466685
Varenr.: B060246
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco
382 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Fresco 2C3 - 35 ml
428 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Fres
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK259 kr288 krKøb
2NiceHair.dk341,25 kr341,25 krKøb
3Bangerhead DK378 kr378 krKøb
4Teknikproffset DK382 kr431 krKøb
5NordicFeel DK428 kr428 krKøb
6Lyko DK469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco

PriceData har fulgt prisen på Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco i 180 dage. Laveste pris i perioden er 249 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 423 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 296 kr.

Den nuværende pris på 259 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 2C3 Fresco de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026259 kr4 kr (2%)
21. maj 2026255 kr4 kr (2%)
17. apr. 2026259 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026255 kr4 kr (2%)
8. apr. 2026259 kr5 kr (2%)
14. mar. 2026254 kr5 kr (2%)
12. mar. 2026249 kr71 kr (22%)
11. mar. 2026320 kr71 kr (29%)
2. mar. 2026249 kr47,95 kr (16%)
1. mar. 2026296,95 kr47,95 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret