Gå til hovedindhold

Estée Lauder Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand

Estée LauderAnsigtsmakeup12-timers holdbarhed med SPF45Daglig makeup til naturlig dækningEAN: 0887167466746

Letvægtig foundation der tilbyder perfekt dækning samtidig med pleje og fugt. Med SPF45 beskyttelse ideel til daglig brug mod skadelige UV-stråler. Læs mere

Pris fra 243 krtil 469 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 226 kr (48% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 243 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 #1W2 Sand, 35 ml.
-46%243 kr
Før 450 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Esteé Lauder Futurist Hydra Rescue SPF 45 35 ml - 1W2 Sand
255 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 1W2 Sand 35 ml
295 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand
310 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Estee Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF 45 - 35 ml - 1W2 Sand
-25%341,25 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup Foundation SPF45 36 1W2 Sand
-16%384 kr
Før 455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Sand 1W2 - 35 ml
428 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 Sand
469 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Brandshop243 kr243 krKøb
2Proshop DK255 kr294 krKøb
3Beautycos DK295 kr324 krKøb
4Teknikproffset DK310 kr359 krKøb
5NiceHair.dk341,25 kr341,25 krKøb
6Bangerhead DK384 kr384 krKøb
7NordicFeel DK428 kr428 krKøb
8Lyko DK469 kr469 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Estée Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 1W2 Sand

Estée Lauder

Letvægtig foundation der tilbyder perfekt dækning samtidig med pleje og fugt. Med SPF45 beskyttelse ideel til daglig brug mod skadelige UV-stråler.

• Daglig makeup til naturlig dækning
• 12-timers holdbarhed med SPF45

Beskrivelse

Estée Lauder Futurist Hydra Rescue er en revolutionerende foundation som kombinerer effektiv hudpleje med makeup-perfektion. Denne åndbare formel giver fuld dækning i op til 12 timer mens den plejer huden med ionladet vand, probiotika-teknologi og nærende chiafrøekstrakt. Foundationen lindrer synlig rødme, beskytter mod forurening med antioxidanter og fugter øjeblikkeligt hele dagen. Den lette struktur dækker rødme, mørke pletter og små skønhedsfejl mens den giver huden en naturlig, strålende glød. Med bredspektret UVA/UVB-beskyttelse på SPF45 er den ideel til daglig brug og holder farven intakt gennem hele dagen.

Specifikationer

Finish:Naturlig strålende glød
Volumen:35 ml
Hudtyper:Alle hudtyper
Holdbarhed:12 timer langtidsholdbar
Dækningsgrad:Fuld dækning
Produktionsland:Canada
SPF-beskyttelse:SPF45 bredspektret UVA/UVB
Nøgleingredienser:IonCharged Water, Probiotika-teknologi, Chiafrøekstrakt

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Estée Lauder Futurist Hydra Rescue på huden?

Foundationen giver op til 12 timers holdbarhed med naturlig strålende finish der ikke falmer gennem dagen.

Er denne foundation egnet til følsom eller tør hud?

Ja, den fugtgivende formel med probiotika-teknologi og chiafrøekstrakt er specielt udviklet til at lindre irritation og fugtige huden hele dagen.

Hvilken solbeskyttelse tilbyder denne foundation?

Den giver bredspektret UVA/UVB beskyttelse med SPF45, som er ideel til daglig brug og beskytter mod skadelige UV-stråler.

Hvordan påføres Estée Lauder Futurist Hydra Rescue bedst?

Ryst godt før brug, påfør i midten af ansigtet og arbejd udad med fingre, pensel eller makeup-svamp for jævn dækning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand

PriceData har fulgt prisen på Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand i 179 dage. Laveste pris i perioden er 243 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 295 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 258 kr.

Den nuværende pris på 243 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Estee Lauder E.Lauder Futurist Hydra Rescue Moisturizing Makeup SPF45 35 ml 1W2 Sand de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026243 kr12 kr (5%)
1. jun. 2026255 kr12 kr (5%)
26. maj 2026243 kr12 kr (5%)
21. maj 2026255 kr40 kr (14%)
20. maj 2026295 kr52 kr (21%)
15. maj 2026243 kr8 kr (3%)
14. maj 2026251 kr11 kr (4%)
9. maj 2026262 kr4 kr (2%)
7. maj 2026266 kr9 kr (4%)
5. maj 2026257 kr38 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret