Gå til hovedindhold

Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac)

Pris fra 2.777 krtil 4.919 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.142 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2777 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson EcoTank ET-3950 Multifunktion - Farve - Blæk
-7%2.777 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Epson EcoTank ET-3950 Multifunktion - Farve - Blæk billede

Produktinformation

Multifunktionsprinter med efterfyldeligt Ink Tank System, PrecisionCore Heat‑Free-udskrivning, trådløs og LAN-tilslutning, 250-arks papirkapacitet og en 30-arks ADF, der håndterer Legal-originaler. Den Epson EcoTank kombinerer efterfyldelige højtydende blækflasker med højopløst farveoutput og fleksibel mobiludskrivning for lavere driftsomkostninger. Udskriftsteknologi: Epson PrecisionCore Heat-Free blækprinter, op til 4800 x 1200 dpi Udskriftshastighed: op til 18 sider/min (sort/hvid) / op til 9 sider/min (farve) Kopihastighed: op til 11,5 sider/min (sort/hvid) / op til 5,7 sider/min (farve) Papirhåndtering: 250-arks indføringsbakke, 30-arks ADF, understøtter A4 og Legal Tilslutning: USB, LAN, Wi‑Fi (ac) og AirPrint Medfølgende forbrugsstoffer: 2 x sort, 1 x cyan, 1 x magenta, 1 x gul blækflaske Efterfyldelige tanke og de medfølgende flasker reducerer afbrydelser og leverer forudsigelige lave omkostninger pr. side til hjemme- og lillekontorbrug.

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Printer
Artikel nr.: C11CL43402
EAN: 8715946732558
Varenr.: 3405744
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac)
2.799 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Epson Epson EcoTank ET-3950 blækprinter
3.137 kr
Til butik
Epson Epson EcoTank ET-3950 blækprinter billede

Produktinformation

Epson-blækprinter EcoTank ET-3950, Epson EcoTank ET-3950 er en multifunktionsprinter med genopfyldelige blækbeholdere, der giver op til 95 % lavere udskrivningsomkostninger* sammenlignet med patronbaserede printere. Med blækprinterens automatiske dobbeltsidet udskrivning, 250-arks papirbakke, 30-arks ADF og WiFi/Ethernet får du en smidig kontorløsning til hjemmet og små virksomheder – med blæk til tusindvis af sider i kassen. Aldrig mere blækpatroner, EcoTank-systemet erstatter patroner med store, genopfyldelige tanke. De spildfri flasker passer kun i det rigtige farvefack, og niveauvinduet foran gør det nemt at se, hvornår det er tid til at fylde op. En blå statuslampe ved tanklåget viser, at printeren er klar, med et hurtigt blik. Spar endnu mere, Kartonen indeholder blæk til op til 15.100 sider i sort og 5.500 sider i farve*. Det betyder færre påfyldninger, den lavest mulige pris pr. side og færre afbrydelser i hverdagen. Fyldt med funktioner til hverdagen, Udskrivningshastighed (ISO): op til 18 ipm sort / 9 ipm farve, Automatisk dobbeltsidet udskrivning – spar papir og tid, 250-arks frontindføringsbakke + kantløs fotoudskrivning op til A4, 30-arks ADF til hurtig kopiering/scanning af flersidede dokumenter, 2,4" farve-LCD og automatisk åbning af udløbsbakken, Medievindue, der viser papirniveauet direkte, Bygget til at holde – med lavere energiforbrug, Epsons varmefrie PrecisionCore-teknologi giver ensartet kvalitet, lavere strømforbrug end laser og en skrivehoved, der er bygget til hele produktets levetid*. Standardgaranti: 1 år eller 100.000 sider*. Moderne fleksibilitet og sikker forbindelse, WiFi, WiFi Direct og Ethernet gør det nemt at dele printeren. Udskriv fra mobil, tablet og computer med Apple AirPrint, Mopria og Epson Connect. Understøttelse af dual-band og mesh-Wi-Fi giver stabil trådløs ydeevne. Epson Smart Panel-appen, Styr printeren fra din mobil: udskriv, kopier, scan, overvåg blæk, kør hurtigindstillinger og fejlfind – direkte fra iOS/Android. Hvorfor skal du vælge Epson EcoTank ET-3950?, Op til 95 % lavere pris pr. side* med store, genopfyldelige blækbeholdere. Blæk i kassen til op til 15.100 sider sort / 5.500 sider farve*. Hurtig kontorarbejdsgang: 18/9 ipm (ISO), automatisk dupleks, 30-arks ADF, 250-arks bakke. Trådløst og kablet: Wi-Fi, Wi-Fi Direct og Ethernet + AirPrint/Mopria. PrecisionCore uden varme: lavere strømforbrug og en skrivehoved, der holder. Kompakt og brugervenlig: 2,4" farveskærm, automatisk udskubning, tydelig blæk- og papirniveauindikator. Tryghed: 1 års/100.000 siders standardgaranti*. Resumé, EpsonEcoTank ET-3950 er den smarte, hurtige og økonomiske alt-i-én-printer til hjemmet og små virksomheder. Med blækbeholder, ADF, automatisk dupleks, 250-arks bakke og Wi-Fi/Ethernet får du professionel funktionalitet og den lavest mulige pris pr. side – klar til at levere, år efter år. *Se vilkår og fodnoter på Epson.se/ecotankfootnotes. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Skrivare
EAN: 8715946732558
Varenr.: D43989
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Epson EcoTank ET-3950 Blækprinter
3.173 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Epson EcoTank ET-3950 inkjetprinter
3.290 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Inkjet printer A4 - Epson EcoTank ET-3950, Wi‑Fi, duplex
4.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Inkjet printer A4 - Epson EcoTank ET-3950, Wi‑Fi, duplex
4.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.777 kr2.777 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.799 kr2.868 krKøb
3Teknikproffset DK3.137 kr3.216 krKøb
4CompuMail DK3.173 kr3.173 krKøb
5Komplett DK3.290 kr3.290 krKøb
6Boligcenter DK4.899 kr4.899 krKøb
7Vivas DK4.919 kr5.008 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac)

PriceData har fulgt prisen på Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.773 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 3.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.895 kr.

Den nuværende pris på 2.777 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Epson EcoTank ET-3950 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - ITS - Legal (216 x 356 mm) (original) - A4/Legal (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 18 spm (udskriver) - 250 ark - USB, LAN, Wi-Fi(ac) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.777 kr152 kr (5%)
22. maj 20262.929 kr130 kr (5%)
10. feb. 20262.799 kr129 kr (4%)
9. feb. 20262.928 kr129 kr (5%)
29. jan. 20262.799 kr116 kr (4%)
27. jan. 20262.915 kr55 kr (2%)
21. jan. 20262.860 kr2 kr (0%)
20. jan. 20262.862 kr9 kr (0%)
19. jan. 20262.871 kr129 kr (4%)
16. jan. 20263.000 kr36 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret