Gå til hovedindhold

Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi

Pris fra 3.588 krtil 4.699 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.111 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3588 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Epson EcoTank ET-15000 Blækprinter
3.588 kr
Til butik
Epson EcoTank ET-15000 Blækprinter billede

Produktinformation

Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Artikel nr.: C11CH96401
EAN: 8715946673349
Varenr.: 995873527
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi
3.599 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson EcoTank ET-15000 A3 All in One Printer Multifunktion - Farve - Blæk
3.907 kr
Til butik
Epson EcoTank ET-15000 A3 All in One Printer Multifunktion - Farve - Blæk billede

Produktinformation

Multifunktionsprinter med genopfyldelige EcoTank‑blæktanke, A3‑udskrivning fra bagindførsel samt integreret scanning, kopiering og Super G3‑fax for lave driftsomkostninger og alsidig mediehåndtering. Denne Epson EcoTank ET‑15000 er en A3‑kapabel alt‑i‑én, der kombinerer højopløsningsudskrivning med hurtige scannings/kopieringshastigheder og generøs papirhåndtering til travle arbejdsgange. Udskrivningshastighed: op til 17 spm (s/h) / op til 9 spm (farve) Opløsning: op til 4800 x 1200 dpi Papirkapacitet: standard 270 ark (250‑arks frontbakke) og 30‑arks udgang ADF‑kapacitet: 35 ark til fler‑sidet scanning og kopiering Forbindelse: USB 2.0, LAN, Wi‑Fi og AirPrint Medfølgende blækudbytte: medfølgende flasker op til 6200 sider (sort) og op til 5200 sider (cyan/magenta/gul) ENERGY STAR‑kvalifikation og store genopfyldningsflasker betyder færre afbrydelser og forudsigelige driftsomkostninger for kontormiljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Printer
Artikel nr.: C11CH96401
EAN: 8715946673349
Varenr.: 2852943
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Epson EcoTank ET-15000 A3+ multifunktions-farveprinter
4.080 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Epson Ecotank Et-15000 A3 Mfp
4.124 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
A3 farveprinter Epson EcoTank ET-15000 multifunktionsprinter
-12%4.299 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
A3 farveprinter Epson EcoTank ET-15000 multifunktionsprinter
-12%4.319 kr
Før 4.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Epson EcoTank ET-15000 Blækprinter
4.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.588 kr3.588 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.599 kr3.668 krKøb
3Proshop DK3.907 kr3.907 krKøb
4Teknikproffset DK4.080 kr4.159 krKøb
5Dustin DK4.124 kr4.210,25 krKøb
6Boligcenter DK4.299 kr4.299 krKøb
7Vivas DK4.319 kr4.369 krKøb
8Ultrashop4.699 kr4.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi

PriceData har fulgt prisen på Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.581 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 3.838 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.659 kr.

Den nuværende pris på 3.588 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Epson EcoTank ET-15000 - Multifunktionsprinter - farve - blækprinter - A3/Ledger (297 x 432 mm) (original) - A3/Ledger (medie) - op til 11.5 spm (kopiering) - op til 17 spm (udskriver) - 270 ark - 33.6 Kbps - USB 2.0, LAN, Wi-Fi de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20263.588 kr11 kr (0%)
2. maj 20263.599 kr216 kr (6%)
1. maj 20263.815 kr216 kr (6%)
18. mar. 20263.599 kr239 kr (6%)
16. mar. 20263.838 kr239 kr (7%)
25. feb. 20263.599 kr11 kr (0%)
19. feb. 20263.588 kr11 kr (0%)
14. feb. 20263.599 kr239 kr (6%)
13. feb. 20263.838 kr31 kr (1%)
12. feb. 20263.807 kr31 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret