Gå til hovedindhold

Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund

UmageLoftslampebeslagEAN: 5710302021416
Pris fra 2.239 krtil 2.799 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 560 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.099 kr 17. maj

Sammenlign priser på Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2239 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Eos Up large væglampe / loftlampe, hvid
-20%2.239 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eos Up large væglampe / loftlampe, hvid billede

Produktinformation

Umage Eos Up large væglampe/loftlampe, hvid - designet af Søren Ravn Christensen Den unikke Eos Up large med håndlavet lampeskærm af naturlige gåsefjer har et elegant udtryk og et varmt lys. Lampen monteres nemt direkte på væg eller loft og vil med skærme...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Eos
Farve: Hvid
EAN: 5710302021416
Varenr.: 2141
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund
-20%2.239 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund billede

Produktinformation

Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid fra Umage er den perfekte løsning til dig, der ønsker at tilføje et strejf af elegance og sofistikation til dit hjem. Denne væglampe/loftlampe er halvt så stor som den ikoniske Eos lampeskærm, men den bringer stadig stor designværdi til små rum. Fremstillet af naturlige gåsefjer, udsender denne lampe et blødt og varmt lys, der skaber en hyggelig atmosfære i ethvert rum. Med sine mål på H: 70 cm og Ø: 70 cm passer den perfekt til både væg og loft, og dens hvide farve gør den alsidig og let at integrere i forskellige indretningsstile. Eos Up er tilgængelig i hvid i mini, medium og large, samt i lys grå i medium. Bemærk, at denne lampeskærm kræver to lyskilder og er kompatibel med E14, E27 eller GU24 fatninger, med en maksimal effekt på 15W LED. Giv dit hjem et løft med denne unikke lampe, der kombinerer naturlige materialer med moderne design.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Væglamper
Artikel nr.: 2141
EAN: 5710302021416
Varenr.: 9521204
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Eos Up loft/væglampe - Hvid - Large Ø: 70 cm - Umage
-10%2.519 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eos Up loft/væglampe - Hvid - Large Ø: 70 cm - Umage billede

Produktinformation

EOS er designet af Søren Ravn Christensen og giver et forfinet og feminint udtryk. Lampen består af hundredvis af påsatte gåsefjer, og giver et blødt og fyldigt lys. Lampen er overraskende nem at rengøre - du lader bare hårtørreren blæse støvet af fjerene...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Udsalg
EAN: 5710302021416
Varenr.: 51673590038866
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Eos Up loft/væglampe - Hvid - Large Ø: 70 cm - Umage
-10%2.519 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Eos Up loft- & væglampe, hvid, Ø70 cm
2.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk2.239 kr2.239 krKøb
2Lampemesteren DK2.239 kr2.239 krKøb
3Trenddo2.519 kr2.519 krKøb
4Tendensshop2.519 kr2.519 krKøb
5LampeGuru.dk2.799 kr2.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund

PriceData har fulgt prisen på Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.903 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 2.239 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.090 kr.

Den nuværende pris på 2.239 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Eos Up Væglampe/Loftlampe Large Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.239 kr140 kr (7%)
17. maj 20262.099 kr140 kr (6%)
16. maj 20262.239 kr140 kr (7%)
7. maj 20262.099 kr140 kr (6%)
5. maj 20262.239 kr336 kr (18%)
1. mar. 20261.903 kr27 kr (1%)
12. feb. 20261.930 kr89 kr (4%)
1. feb. 20262.019 kr41 kr (2%)
26. jan. 20262.060 kr39 kr (2%)
25. jan. 20262.099 kr39 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret