Gå til hovedindhold

Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund

UmageLoftslampebeslagEAN: 5710302021409
Pris fra 959 krtil 1.199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 899 kr 5. maj

Sammenlign priser på Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 959 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Eos Up medium væglampe / loftlampe, hvid
-20%959 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eos Up medium væglampe / loftlampe, hvid billede

Produktinformation

Umage Eos Up medium væglampe/loftlampe, hvid - designet af Søren Ravn Christensen Den unikke Eos Up medium med håndlavet lampeskærm af naturlige gåsefjer har et elegant udtryk og et varmt lys. Lampen monteres nemt direkte på væg eller loft og vil med skær...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Eos
Farve: Hvid
EAN: 5710302021409
Varenr.: 2140
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund
-20%959 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund billede

Produktinformation

Eos Up der har en diameter på 40cm, kan både sættes på væggen og op i loftet. Den har sit genkendelige flotte design, som resten af Eos serien og er lavet af naturlige gåsefjer, som giver en varmt og blødt lys ud i rummet. Det er en sofistikeret lampe, som både passer godt ind på børneværelset eller hvilket som helst andet rum i hjemmet. Lampen har to E27 fatninger, så det er muligt at bruge både 1 eller 2 pære, alt efter hvor meget lys man ønsker. Eos Up er til direkte montering, men man kan nemt tilføje en ledning, hvis man ønsker det. //Eos lamper er produceret af gåsefjer, som bliver tilovers ved slagtning, og som eller ville være blevet smidt ud eller brugt til puder. Hver gang Umage indkøber fjer, sørger de for at få fuld dokumentation for, at alle fjer kommer fra døde gæs, og at gæssene er slagtet i overensstemmelse med EU regulativer. Alle fjer bliver vasket, kogt, tørret og behandlet inden de laves til de smukke Eos lamper. Umage har stor fokus på miljø og dyrevelfærd, så du kan købe din Eos lampe med god samvittighed!// Bemærk! Hvis produktets værdi er forringet, dvs. hvis varen har været samlet eller taget i brug, kan den ikke returneres!

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Loftlamper
Artikel nr.: 2140
EAN: 5710302021409
Varenr.: 9521029
Gå til Trenddo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Eos Up loft/væglampe - Hvid - Medium Ø: 40 cm - Umage
-10%1.079 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eos Up loft/væglampe - Hvid - Medium Ø: 40 cm - Umage billede

Produktinformation

EOS er designet af Søren Ravn Christensen og giver et forfinet og feminint udtryk. Lampen består af hundredvis af påsatte gåsefjer, og giver et blødt og fyldigt lys. Lampen er overraskende nem at rengøre - du lader bare hårtørreren blæse støvet af fjerene...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Udsalg
EAN: 5710302021409
Varenr.: 51673576014162
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Eos Up loft/væglampe - Hvid - Medium Ø: 40 cm - Umage
-10%1.079 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Eos Up loft- & væglampe, hvid, Ø40 cm
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk959 kr959 krKøb
2Lampemesteren DK959 kr959 krKøb
3Trenddo1.079 kr1.079 krKøb
4Tendensshop1.079 kr1.079 krKøb
5LampeGuru.dk1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund

PriceData har fulgt prisen på Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund i 180 dage. Laveste pris i perioden er 815 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 959 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 903 kr.

Den nuværende pris på 959 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Eos Up Væglampe/Loftlampe Hvid UMAGE - Stue - Design - Rund de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026959 kr32 kr (3%)
23. maj 2026927 kr32 kr (3%)
12. maj 2026959 kr60 kr (7%)
5. maj 2026899 kr84 kr (10%)
1. mar. 2026815 kr24 kr (3%)
17. feb. 2026839 kr61 kr (7%)
15. feb. 2026900 kr61 kr (7%)
12. feb. 2026839 kr60 kr (7%)
6. feb. 2026899 kr60 kr (6%)
5. feb. 2026959 kr60 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret