Gå til hovedindhold

Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 1.737 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 382 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.694 kr 17. maj

Sammenlign priser på Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1737 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Enermax Revolution D.F. X Strømforsyning 1650Watt
1.737 kr
Til butik
Enermax Revolution D.F. X Strømforsyning 1650Watt billede

Produktinformation

Enermax Revolution D.F. X - Strømforsyning (intern) - helt modulær - ATX12V 3.0 - 80 PLUS Gold - AC 115-240 V - 1650 watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ERT1650EWT
EAN: 4713157727633
Varenr.: 1002207553
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified
1.755 kr
Til butik
Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Gold, 140mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 7 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12VHPWR 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 12 x 5 pins SATA / 6 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1650 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Enermax
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: ERT1650EWT
EAN: 4713157727633
Varenr.: 3255053
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Enermax Revolution D.F.X 1650 W ATX (sort)
-9%2.099 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning til PC Enermax Revolution D.F.X 1650 W ATX (sort) billede

Produktinformation

Fordele ved strømforsyning til PCEnermax Revolution D.F.X 1650 W er en kraftig ATX-strømforsyning til entusiaster og high-end gaming/creator-builds. Den leverer op til 1650 W total effekt med fuldt modulært kabeldesign, så du kun tilslutter de kabler, du behøver, for et ryddeligt og effektivt setup. En 14 cm topmonteret blæser med aktiv køling og stille tilstand hjælper med lavt støjniveau, mens belysning giver et stilrent look i sort kabinet.Egenskaber der gør en forskelStrømforsyningen er ATX 3.0-certificeret med 80 PLUS Gold effektivitet og avancerede beskyttelser mod overstrøm, overspænding, kortslutning, under-/overspænding og overophedning. Du får lang driftssikkerhed med MTBF på 100.000 timer og DBB-leje i blæseren. Med mange tilslutninger - herunder flere PCIe 6+2-pin, 12VHPWR-porte, 12 × SATA og 6 × Molex - er der plads til både kraftige grafikkort og omfattende lagring.Formfaktor: ATX, version 3.0Total effekt: 1.650 WIndgangsspænding: 115 – 240 V, 50/60 HzMaks. indstrøm (@110/220 V): 15 A / 8 AKøling: Aktiv, 14 cm topblæser, stille tilstandEffektivitet: 80 PLUS GoldBeskyttelser: Over power, kortslutning, over/under-spænding, overstrøm, overophedningMTBF: 100.000 timerLydniveau: 30 dBKabellayout: FuldmodulærtBundkortstik: 20+4 pin ATX (kabel 65 cm)CPU-stik: 4+4 pin (kabel 70 cm)PCIe-stik: 7 × 6+2 pin (kabel 80 cm)12VHPWR-porte: Ja (flere)SATA-stik: 12 (kabler 45/60/75/90 cm)Molex 4-pin: 6FDD-stik: Ja (10 cm adapter)Mål (H × B × D): 8,6 × 15 × 17 cmDriftstemp.: 0 – 40 °CFarve: SortPakkens indhold: AC-kabel, boks...

Produktspecifikationer

Mærke: Enermax
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.76g
EAN: 4713157727633
Varenr.: 1975486
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Enermax Revolution D.F.X 1650 W ATX (sort)
-9%2.119 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.737 kr1.737 krKøb
2Proshop DK1.755 kr1.755 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified i 171 dage. Laveste pris i perioden er 1.687 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 1.865 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.737 kr.

Den nuværende pris på 1.737 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Enermax Revolution D.F.X ERT1650EWT Strømforsyning - 1650 Watt - 140 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.737 kr7 kr (0%)
27. maj 20261.730 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.729 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.730 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.729 kr35 kr (2%)
17. maj 20261.694 kr9 kr (1%)
16. maj 20261.703 kr9 kr (1%)
15. maj 20261.712 kr9 kr (1%)
14. maj 20261.721 kr9 kr (1%)
13. maj 20261.730 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret