Gå til hovedindhold

Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 788 krtil 1.209 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 421 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 788 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Enermax Revolution D.F. 12 ETV850G Strømforsyning 850Watt
788 kr
Til butik
Enermax Revolution D.F. 12 ETV850G Strømforsyning 850Watt billede

Produktinformation

Enermax Revolution D.F. 12 ETV850G - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ETV850G
EAN: 4713157727923
Varenr.: 1002207555
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
869 kr
Til butik
Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 115mm blæser Dual Ball leje, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 8 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Enermax
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: ETV850G
EAN: 4713157727923
Varenr.: 3255062
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 850 W - Enermax Revolution D.F.12, fuldt modulær, 80 Plus Gold
-2%1.189 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 850 W - Enermax Revolution D.F.12, fuldt modulær, 80 Plus Gold billede

Produktinformation

Fordele ved strømforsyning til PCEnermax Revolution D.F.12 er en ATX 850 W strømforsyning til dig, der bygger en kraftig PC og ønsker stabil drift og fleksibel kabelføring. Den fuldt modulære opbygning gør det let at bruge kun de kabler, du har brug for, så luftflow og orden i kabinettet forbedres. En topmonteret 120 mm blæser med aktiv køling holder temperaturen nede, mens 80 Plus Gold-effektiviteten hjælper med at udnytte strømmen bedre.Design og anvendelsePSU’en er lavet i sort finish og passer diskret ind i de fleste builds. Den leverer op til 70,8 A på 12 V skinnen og er velegnet til krævende komponenter. Der medfølger tilslutninger til både bundkort, CPU og grafikkort, inkl. 12+4-pin PCIe-kabel til moderne GPU’er.Formfaktor: ATXTotal effekt: 850 WEffektivitet: 80 Plus GoldAC-indgang: 100 – 240 V, 50/60 Hz, 10 A12 V samlet effekt: 849,6 W, maks. strøm 70,8 A+3,3 V / +5 V samlet effekt: 100 W (hver maks. 20 A)+5Vsb maks. strøm: 3 AKøling: Aktiv, 1 blæser (top)Tænd/sluk-knap: JaModulært design: Fuldt modulærATX-version: 3.1MTBF: 100.000 tBeskyttelser: Overstrøm, overspænding, underspænding, overeffekt, overophedning, kortslutningBundkortstik: 20+4 pin ATXCPU-stik: 4+4 pin, kabellængde 70 cmPCIe-stik: 1× 12+4 pin (kabellængde 60 cm), 3× 6+2 pinSATA-strømstik: 8 stk. (kabellængder 11,5 og 45 cm)Molex 4-pin: 4 stk. (kabellængder 45 og 15 cm)Mål (H × B × D): 8,6 × 12,2 × 15,0 cmFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Enermax
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.76g
EAN: 4713157727923
Varenr.: 1974711
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 850 W - Enermax Revolution D.F.12, fuldt modulær, 80 Plus Gold
-2%1.209 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK788 kr788 krKøb
2Proshop DK869 kr908 krKøb
3Boligcenter DK1.189 kr1.189 krKøb
4Vivas DK1.209 kr1.288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 179 dage. Laveste pris i perioden er 788 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 1.083 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 886 kr.

Den nuværende pris på 788 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Enermax Revolution D.F.12 ETV850G Strømforsyning - 850 Watt - 100 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026788 kr85 kr (10%)
27. maj 2026873 kr4 kr (0%)
20. maj 2026869 kr6 kr (1%)
12. maj 2026863 kr1 kr (0%)
9. maj 2026864 kr1 kr (0%)
6. maj 2026865 kr1 kr (0%)
5. maj 2026864 kr1 kr (0%)
2. maj 2026865 kr2 kr (0%)
1. maj 2026867 kr2 kr (0%)
29. apr. 2026865 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret