Gå til hovedindhold

Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm

Pris fra 587 krtil 869 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 282 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 587 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm
587 kr
Til butik
Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm billede

Produktinformation

Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB - Processors flydende kølesystem - 38 mm tyk radiator - Radiatorstørrelse: 420 mm - (for: LGA1366, LGA2011, LGA2011-3 (Square ILM), AM4, LGA2066, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket) - kobber - 140 mm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ELC-LMF420T-ARGB
EAN: 4713157727848
Varenr.: 1001825903
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Enermax LIQMAXFLO Series 420mm - CPU Vandkøling - Max 24 dBA
739 kr
Til butik
Enermax LIQMAXFLO Series 420mm - CPU Vandkøling - Max 24 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, køler støjniveau: max 23.46 dBA, køler RPM: 500 - 1700 ± 10%, køler CFM: max 78.76, statisk lufttryk: max 2.71 mmH₂O, PWM styret, 460mm radiator med 3 x 140mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, sort-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Enermax
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: ELC-LMF420T-ARGB
EAN: 4713157727848
Varenr.: 3232075
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Enermax LIQMAXFLO 420 AIO CPU-vandkøler 3×140 mm - Sort
849 kr
Til butik
Enermax LIQMAXFLO 420 AIO CPU-vandkøler 3×140 mm - Sort billede

Produktinformation

Effektiv CPU-vandkøling med ARGB og stor 420 mm radiatorEnermax LIQMAXFLO 420 er en væskekøler til processor designet til stabile temperaturer og flot build. Den store aluminiumsradiator på 46 × 14 × 3,8 cm kombineret med tre 140 mm blæsere leverer høj luftgennemstrømning op til 78,76 cfm ved lavt støjniveau på maks. 25,47 dB. Kobber-bundpladen sikrer effektiv varmeoverførsel, mens ARGB-belysning giver et multifarvet udtryk i kabinettet.Bygget til moderne sokler og finjusteret kontrolKøleren passer til en lang række sokler, inkl. LGA 1700, LGA 1200/115x/2011/2066/1366 samt AMD AM4 og AM5. PWM-styrede blæsere med 500–1.700 RPM og en pumpe på 1.200–3.000 RPM gør det let at balancere ydelse og støj. Sættet leveres med beslag til CPU, afstandsstykker, skruer, RGB-controller og SATA-kabler, så du kan komme hurtigt i gang.Type: Væskekølingskit til processorRadiator: Aluminium, 46 × 14 × 3,8 cmBlæsere: 3 × 140 × 140 × 26,8 mm, PWM 500–1.700 RPMMaks. luftgennemstrømning: 78,76 cfmMaks. statisk tryk: 2,71 mmH2OStøjniveau (maks.): 25,47 dBPumpehastighed: 1.200–3.000 RPM, 12 VBundplade: KobberRør: Gummi, længde 40 cmRGB-belysning: Multifarvet, controller inkluderetUnderstøttede sokler: Intel LGA 1700/1200/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011‑v3/2066, AMD AM4/AM5TDP: 420 WLevetid (MTTF/MTBF): Blæser 60.000 t / Pumpe 50.000 t...

Produktspecifikationer

Mærke: Enermax
Kategori: Computer køling
Vægt: 1.87g
EAN: 4713157727848
Varenr.: 2119994
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Enermax LIQMAXFLO 420 AIO CPU-vandkøler 3×140 mm - Sort
869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK587 kr587 krKøb
2Proshop DK739 kr778 krKøb
3Boligcenter DK849 kr849 krKøb
4Vivas DK869 kr948 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm

PriceData har fulgt prisen på Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 499 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 798 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 656 kr.

Den nuværende pris på 587 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF420T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026587 kr51 kr (8%)
25. maj 2026638 kr1 kr (0%)
24. maj 2026639 kr11 kr (2%)
22. maj 2026628 kr45 kr (7%)
14. maj 2026673 kr1 kr (0%)
13. maj 2026674 kr16 kr (2%)
12. maj 2026658 kr2 kr (0%)
11. maj 2026660 kr2 kr (0%)
6. maj 2026662 kr2 kr (0%)
5. maj 2026660 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret