Gå til hovedindhold

Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm

Pris fra 399 krtil 1.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 720 kr (64% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 399 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Enermax LIQMAXFLO series 360 - CPU Vandkøling - Max 24 dBA
-29%399 kr
Før 565 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Enermax LIQMAXFLO series 360 - CPU Vandkøling - Max 24 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, køler støjniveau: max 23.46 dBA, køler RPM: 500 - 1800 ± 10%, køler CFM: max 58.03, statisk lufttryk: max 2.4 mmH₂O, PWM styret, 394mm radiator med 3 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, sort-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Enermax
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: ELC-LMF360T-ARGB
EAN: 4713157727831
Varenr.: 3247058
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
595 kr
Til butik
Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB - Processors flydende kølesystem - 38 mm tyk radiator - Radiatorstørrelse: 360 mm - (for: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, LGA2066, LGA2011, LGA2011-3 (Square ILM), LGA1366, AM4, AM5) - kobber - 120 mm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ELC-LMF360T-ARGB
EAN: 4713157727831
Varenr.: 1001775345
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU vandkøler 360 mm - ENERMAX LIQMAXFLO, 3×120 mm, sort
859 kr
Til butik
CPU vandkøler 360 mm - ENERMAX LIQMAXFLO, 3×120 mm, sort billede

Produktinformation

Effektiv CPU vandkøling med RGBHold din processor stabil med ENERMAX LIQMAXFLO 360 mm - et komplet vandkølingskit til gaming‑ og arbejdsrigs. Sættet leveres i sort med flerfarvet LED‑belysning på både pumpe og de tre 120 mm blæsere, så du kan skabe et stilrent look i dit kabinet. Med understøttelse af en TDP på 400 W er der masser af kapacitet til kraftige CPU’er.Design og kompatibilitetRadiatoren i aluminium og bundpladen i kobber sikrer effektiv varmeafledning. Sættet passer til en lang række sokler, herunder LGA 1700, LGA 1200, LGA 2066, AM5 og AM4. PWM‑styring giver præcis kontrol fra 500–1.800 RPM, og det medfølgende RGB‑controller‑tilbehør gør det nemt at styre lyseffekterne.Bygget til driftBlæserne er opgivet til 58,03 cfm luftflow og op til 2,4 mmH2O statisk tryk ved maksimalt 23,46 dB. Pumpehastigheden kan justeres mellem 1.200–3.000 RPM. Slanger i gummi på 40 cm gør monteringen fleksibel, og sættet inkluderer beslag, skruer, afstandsstykker, SATA‑kabel og termisk pude, så du er klar til installation.Type: Væskekølingssæt til processorRadiator: Aluminium, 36 cm klasse (3 × 120 mm)Blæsere: 3 × 120 × 120 × 26,8 mm, PWM 500–1.800 RPMMaks. luftflow: 58,03 cfmMaks. statisk tryk: 2,4 mmH2OStøjniveau (maks.): 23,46 dBPumpe: 12 V, 430 mA, 1.200–3.000 RPMTDP understøttelse: 400 WMaterialer: Kobber bundplade, aluminiumradiator; slanger i gummiBelysning: Flerfarvet LED, RGB‑controller inkluderetSokler: LGA 1700/1200/115x/1366/2011/2011‑v3/2066, AM4/AM5Radiatormål: Bredde 40 cm, Dybde 12 cm, Højde 3,8 cmSlangelængde: 40 cmMTTF/MTBF: Blæsere 60.000 t; system 50.000 t...

Produktspecifikationer

Mærke: Enermax
Kategori: Computer køling
Vægt: 2.08g
EAN: 4713157727831
Varenr.: 1989038
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU vandkøler 360 mm - ENERMAX LIQMAXFLO, 3×120 mm, sort
879 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm
1.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK399 kr438 krKøb
2CompuMail DK595 kr595 krKøb
3Boligcenter DK859 kr859 krKøb
4Vivas DK879 kr958 krKøb
5Ultrashop1.119 kr1.119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm

PriceData har fulgt prisen på Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm i 164 dage. Laveste pris i perioden er 399 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 702 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 607 kr.

Den nuværende pris på 399 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 32% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Enermax LIQMAXFLO ELC-LMF360T-ARGB Vandkøler 1-pack Sort 120 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026399 kr166 kr (29%)
22. maj 2026565 kr12 kr (2%)
21. maj 2026577 kr9 kr (2%)
20. maj 2026586 kr9 kr (2%)
21. apr. 2026595 kr146 kr (33%)
11. apr. 2026449 kr225 kr (33%)
7. apr. 2026674 kr2 kr (0%)
2. apr. 2026672 kr21 kr (3%)
31. mar. 2026693 kr6 kr (1%)
25. mar. 2026699 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret